PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Finansów: Liczba PIT-ów wysłanych przez internet w 2015 r. może sięgnąć 7 mln

  • PAP/Metro    27 lutego 2015 - 07:41
Ministerstwo Finansów: Liczba PIT-ów wysłanych przez internet w 2015 r. może sięgnąć 7 mln
Tylko do wtorku wpłynęło drogą elektroniczną ponad 1,7 mln zeznań podatkowych - mówi Janusz Janowski (fot.flickr.com/AgriLife Today)

Jeszcze nigdy nie rozliczaliśmy się z fiskusem tak chętnie przez internet. Do tej pory złożyliśmy prawie połowę więcej e-PITów niż w podobnym okresie zeszłego roku.




Złożenie deklaracji podatkowej przez internet jest szybkie, łatwe i opłacalne - przekonują od kilku lat nasze urzędy skarbowe - informuje "Metro". O ile cztery lata temu tę drogę rozliczenia podatku dochodowego wybrał niecały milion Polaków, rok później - już 2 mln, w 2013 - 3,5 mln, a w zeszłym roku liczba e-PITów wzrosła do 5 mln (zdecydował się na to co czwarty podatnik).

Dane, które "Metro" uzyskało z resortu finansów, przekonują, że w tym sezonie rekord zostanie pobity i to znacznie. "Tylko do wtorku wpłynęło do nas drogą elektroniczną ponad 1,7 mln zeznań podatkowych. Rok temu w tym czasie mieliśmy ich ponad 1,2 mln" - mówi Janusz Janowski, szef Departamentu Administracji Podatkowej w Ministerstwie Finansów. To oznacza 40-procentowy wzrost. Ministerstwo prognozuje, że tegoroczna liczba e-PITów może sięgnąć 7 mln.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.