Ministerstwo wyjaśnia: Można egzaminować na prawo jazdy

• 24 lutego o północy wygasły przepisy rozporządzeń regulujących zasady przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy.
• Brak rozporządzeń spowodował wątpliwości co do możliwości przeprowadzania egzaminów.
• Jak jednak zapewniło w specjalnym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jeszcze dziś zostaną opublikowane nowe rozporządzenia.
Ministerstwo wyjaśnia: Można egzaminować na prawo jazdy
Jak jednak zapewniło w specjalnym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jeszcze dziś zostaną opublikowane nowe rozporządzenia (fot.wnp.pl)

Do 24 lutego 2016 r. do północy obowiązywały przepisy rozporządzeń regulujących zasady przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy. Ich wygaśnięcie i brak nowego rozporządzenie skutkowało niemożliwością przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy o czym pialiśmy tutaj.

Jak jednak zapewniło w specjalnym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jeszcze dziś zostaną opublikowane przez RCL nowe rozporządzenia w tej sprawie.

Przepisy ustawy o kierujących pojazdami szczegółowo regulują to, w jaki sposób i na jakich zasadach powinny być przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy, dlatego WORD-y powinny przeprowadzać je nadal, zgodnie z przyjętym harmonogramem i na dotychczasowych zasadach.

Sposób przeprowadzania i oceny egzaminu, określone w nowych przepisach, zostały doprecyzowane, w sposób niemający wpływu na zakres egzaminu. W związku z tym wszystkie egzaminy przeprowadzone do czasu opublikowania nowych rozporządzeń są ważne.

Jak tłumaczy resort przyczyną opóźnienia w wydaniu rozporządzeń była konieczność dwukrotnego dostosowania projektów rozporządzeń do zmian wprowadzających system CEPIK 2.0, a następnie do zmian przesuwających wejście w życie przepisów wprowadzających CEPIK 2.0. na przełomie 2015 i 2016 r.

Konieczne było przeprowadzenie po raz kolejny wymaganych uzgodnień międzyresortowych. Dodatkowo rozporządzenia wymagały uzyskania kontrasygnaty MSWiA i MON.

MIB przeprasza kandydatów na kierowców za powstałe niedogodności i zwraca się do dyrektorów WORD-ów o to, aby przeprowadzali egzaminy na dotychczasowych zasadach, mając na względzie interes osób przystępujących do egzaminu na prawo jazdy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU