PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo wyjaśnia: Można egzaminować na prawo jazdy

  • pt    25 lutego 2016 - 12:24
Ministerstwo wyjaśnia: Można egzaminować na prawo jazdy
Jak jednak zapewniło w specjalnym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jeszcze dziś zostaną opublikowane nowe rozporządzenia (fot.wnp.pl)

• 24 lutego o północy wygasły przepisy rozporządzeń regulujących zasady przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy.
• Brak rozporządzeń spowodował wątpliwości co do możliwości przeprowadzania egzaminów.
• Jak jednak zapewniło w specjalnym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jeszcze dziś zostaną opublikowane nowe rozporządzenia.
Do 24 lutego 2016 r. do północy obowiązywały przepisy rozporządzeń regulujących zasady przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy. Ich wygaśnięcie i brak nowego rozporządzenie skutkowało niemożliwością przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy o czym pialiśmy tutaj.

Jak jednak zapewniło w specjalnym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jeszcze dziś zostaną opublikowane przez RCL nowe rozporządzenia w tej sprawie.

Przepisy ustawy o kierujących pojazdami szczegółowo regulują to, w jaki sposób i na jakich zasadach powinny być przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy, dlatego WORD-y powinny przeprowadzać je nadal, zgodnie z przyjętym harmonogramem i na dotychczasowych zasadach.

Sposób przeprowadzania i oceny egzaminu, określone w nowych przepisach, zostały doprecyzowane, w sposób niemający wpływu na zakres egzaminu. W związku z tym wszystkie egzaminy przeprowadzone do czasu opublikowania nowych rozporządzeń są ważne.

Jak tłumaczy resort przyczyną opóźnienia w wydaniu rozporządzeń była konieczność dwukrotnego dostosowania projektów rozporządzeń do zmian wprowadzających system CEPIK 2.0, a następnie do zmian przesuwających wejście w życie przepisów wprowadzających CEPIK 2.0. na przełomie 2015 i 2016 r.

Konieczne było przeprowadzenie po raz kolejny wymaganych uzgodnień międzyresortowych. Dodatkowo rozporządzenia wymagały uzyskania kontrasygnaty MSWiA i MON.

MIB przeprasza kandydatów na kierowców za powstałe niedogodności i zwraca się do dyrektorów WORD-ów o to, aby przeprowadzali egzaminy na dotychczasowych zasadach, mając na względzie interes osób przystępujących do egzaminu na prawo jazdy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.