PARTNER PORTALU
  • BGK

Młodzi ludowcy przeciw likwidacji sądów

  • GK    20 lipca 2012 - 07:46
Młodzi ludowcy przeciw likwidacji sądów

Przedstawiciele Forum Młodych Ludowców w regionie łódzkim zdecydowanie sprzeciwiają się decyzji o likwidacji 79. sądów rejonowych w Polsce.
Forum Młodych Ludowców województwa łódzkiego nie zgadza się z planowaną przez ministra sprawiedliwości reformę sądów, a co za tym idzie, zniesienie 79. wydziałów sądów rejonowych w Polsce.

Działacze uważają, że decyzja ta prowadzi do znacznego ograniczenia w dostępie do wymiaru sprawiedliwości dla setek tysięcy mieszkańców tych powiatów, których reforma dotyczy. Naruszone zostaje tym samym zagwarantowane konstytucyjnie prawo do sprawiedliwego rozpatrzenia sprawy, bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy i niezawisły sąd.

– Likwidacja sądów nie wpłynie na obniżenie kosztów obsługi spraw mieszkańców tych powiatów, których ma objąć reforma. Będzie się to przejawiać w postaci zwiększenia odległości dojazdów mieszkańców do utworzonych wydziałów zamiejscowych, co może okazać się, chociażby z powodów finansowych, barierą nie do pokonania, skłaniającą do rezygnacji z dochodzenia swoich praw, a dodatkowo będzie potęgować poczucie krzywdy, bezsilności i niesprawiedliwości społecznej – tłumaczy Marcin Skorupiński, prezes zarządu wojewódzkiego forum.

Pismo protestacyjne młodych polityków z województwa łódzkiego (w dziale multimedia) przekazane zostanie na ręce prezesa Rady Ministrów.

– Przede wszystkim warto zbadać konstytucyjność przepisu, na mocy którego minister może dokonywać takich zmian mocą rozporządzenia. Problem nie leży po stronie małych sądów, więc proponowane zmiany nie mają nic wspólnego z ekonomią postępowania sądowego – podsumowuje Dariusz Klimczak, wicemarszałek województwa łódzkiego i prezes zarządu krajowego organizacji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • harnaś, 2012-07-20 13:32:29

    a może by tsk zajęli się ci młodzi robieniem porządków w swoim środowisku, nepotyzmem, kolesiostwem, pazernością takich jak Sawicki, Śmietanko i wielu wielu innych kolesi. LIkwidacją niepotrzrbnych agencji , jako przechowalni ich kolegów