Mniej biurokracji w urzędzie

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 02-02-2010
  • drukuj
Posłowie chcą zlikwidować kilkanaście różnego rodzaju zaświadczeń. Urzędnikom będzie musiało wystarczyć oświadczenie obywatela
Już niedługo w urzędzie będzie można przedstawić np. własne oświadczenie o niekaralności zamiast zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego. Także starający się o zasiłek z pomocy społecznej ma uzyskać prawo do złożenia oświadczenia o statusie bezrobotnego. Urzędnik przyjmie też deklarację o osiąganych przez petenta dochodach i posiadanym przez niego majątku - donosi "Rzeczpospolita".

Takie są założenia poselskiego projektu nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego, który ma być rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Prof. Michał Kulesza chwali autorów nowelizacji za pomysł: – Z reguły jest tak, że urzędy mają o nas wszystkie informacje. Nie korzystają z nich z lenistwa. Ustawodawca powinien je do tego zachęcić. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

do Olgierda - przemawia przez ciebie pogarda i prostactwo dla ciężkiej pracy urzednika, który z jednej strony ma idiotyczne prawo narzucone przez nieuków z centrali a z drugiej często roszczeniowego klienta.

PPK, 2010-02-04 21:40:50 odpowiedz

Do Olgierda : wiem sama mam charakter z tym , że dobrego i przyjaznego urzędnika

Beata, 2010-02-02 18:22:14 odpowiedz

podatnik bardzo dobry pomysł , ale jednocześnie powinny być wyciagane konsekwencje za oświadczenie nieprawdy i to surowe.

podatnik, 2010-02-02 16:15:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU