PARTNER PORTALU
 • BGK

Mniej biurokracji w urzędzie

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    2 lutego 2010 - 09:54

Posłowie chcą zlikwidować kilkanaście różnego rodzaju zaświadczeń. Urzędnikom będzie musiało wystarczyć oświadczenie obywatela
Już niedługo w urzędzie będzie można przedstawić np. własne oświadczenie o niekaralności zamiast zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego. Także starający się o zasiłek z pomocy społecznej ma uzyskać prawo do złożenia oświadczenia o statusie bezrobotnego. Urzędnik przyjmie też deklarację o osiąganych przez petenta dochodach i posiadanym przez niego majątku - donosi "Rzeczpospolita".

Takie są założenia poselskiego projektu nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego, który ma być rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Prof. Michał Kulesza chwali autorów nowelizacji za pomysł: – Z reguły jest tak, że urzędy mają o nas wszystkie informacje. Nie korzystają z nich z lenistwa. Ustawodawca powinien je do tego zachęcić. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • PPK, 2010-02-04 21:40:50

  do Olgierda - przemawia przez ciebie pogarda i prostactwo dla ciężkiej pracy urzednika, który z jednej strony ma idiotyczne prawo narzucone przez nieuków z centrali a z drugiej często roszczeniowego klienta.
 • Beata, 2010-02-02 18:22:14

  Do Olgierda : wiem sama mam charakter z tym , że dobrego i przyjaznego urzędnika
 • podatnik, 2010-02-02 16:15:30

  podatnik bardzo dobry pomysł , ale jednocześnie powinny być wyciagane konsekwencje za oświadczenie nieprawdy i to surowe.