PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniejsze gminy walczą o podatników

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska    15 lutego 2013 - 09:28
Mniejsze gminy walczą o podatników

Wójtowie i burmistrzowie miejscowości spod Wrocławia co roku tracą miliony dochodów z podatków osób, które przeprowadziły się do nich, ale o fakcie tym nie poinformowały fiskusa.
Jak donosi „Gazeta Wrocławska”,  gminy walczą ze stolicą Dolnego Śląska o podatników.  Według szacunków co piąty mieszkaniec okolic Wrocławia nie płaci podatku w swojej gminie, a właśnie we Wrocławiu. Chodzi o osoby, które przeprowadziły się z Wrocławia do mniejszych okolicznych miejscowości, ale nie zmieniły adresu zameldowania.

 - Pieniądze, które zostają we Wrocławiu spokojnie wystarczyłyby nam na założenie kolejnego przedszkola czy żłobka – mówi dla dziennika Milan Ušak, burmistrz gminy Siechnice.

Dlatego gminy walczą o względy własnych mieszkańców. Namawiają, apelują, a nawet stosują bardziej wyrafinowane środki perswazji, by dochody z podatków PIT wpływały do ich kasy.

Cały artykuł czytaj tu

Czytaj też o odwrotnym problemie Warszawy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • obywatel gminy, 2013-02-15 15:55:46

    Przede wszystkim należy ograniczyć administracje i liczbę gmin oraz zlikwidować powiaty, obniżyć o 70% opodatkowanie i opłaty poza terenem miejskim ( obecnie podatek od nieruchomości w centrum Warszawy jest taki sam jak za kurną chatę na wsi podlaskiej bez drogi dojazdowej). Likwidacja 2/3 gmin ora...z powiatów moze przynieśc znaczace oszczędności a likwidacja znacznej części wymagań administracyjnych zwiekszy potencjał gospodarczy, co pozwoli zmnieszyc obciążenia mieszkańców oraz zwiekszyć nakłady inwestycyjne w gminach. Tak przynajmniej wynika z wszelkich raportów różnych instytucji naukowych  rozwiń