Morawiecki, rozwój miast: Musimy tworzyć perspektywę do rozwoju miast i miasteczek zapomnianych, powiatowych

- Rozwój nie może być tylko rozwojem metropolitalnym, dla dużych miast - mówił wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Musimy tworzyć też perspektywę do rozwoju dla miast i miasteczek zapomnianych, powiatowych - dodał.
Morawiecki, rozwój miast: Musimy tworzyć perspektywę do rozwoju miast i miasteczek zapomnianych, powiatowych
ozwój nie może być tylko rozwojem metropolitarnym - mówi Morawiecki (Mateusz Morawiecki, fot.PTWP)

"Rozwój nie może być tylko rozwojem metropolitarnym, rozwojem dla dużych miast, że oto wysysa krew z mniejszych ośrodków. Musimy bardziej w modelu francuskim, czy niemieckim tworzyć też perspektywę do rozwoju dla miast i miasteczek zapomnianych, powiatowych, w dużym stopniu dotyczy to też po prostu Polski Wschodniej. W związku z tym nasze plany infrastrukturalne, kolejowe i drogowe w dużym stopniu będą dotyczyć tych miejsc" - powiedział wicepremier.

Czytaj też: Morawiecki: Strategia rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów zaniedbanych

"Pociąg z Radomia do Warszawy jechał krócej przed wojną niż dzisiaj, a remontujemy te tory cztery, czy pięć lat" - dodał. "Musimy przełamać ten imposybilizm" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Słowa, słowa, słowa. Na utrzymanie "podniecenia medialnego" przez kilka miesięcy taki program może i wystarczy, jako realny sposób na dawanie sobie radę z rzeczywistymi wyzwaniami rozwojowymi kraju to raczej nie wystarczy.

Energia pod kontrolą, 2016-02-20 14:12:41 odpowiedz

N całym świecie lokomotywa postępu i rozwoju sa duże metropolie. Małe ośrodki korzystają z rozwoju metropolii jesli sa z nimi dobrze skomunikowane i mogą spełniać jakieś zapotrzebowanie metropolii. Inaczej małe ośrodki zamierają i jest to trend naturalny. Wspieranie na silę tych ośrodków to strata ...finansów, które można przeznaczy na inwestycje, innowacje, badania. A pan Morawiecki powtarza populistyczne hasła wierchuszki PiS. Polska w ruinie to będzie Polska PiS rozwiń

sceptyk, 2016-02-17 21:41:24 odpowiedz

Gratulacje dla strategi , cieszy mądrość Pana Morawieckiego , napawa to nadzieja ......!

rzeszowianka, 2016-02-17 08:57:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU