PARTNER PORTALU
 • BGK

Morawiecki, rozwój miast: Musimy tworzyć perspektywę do rozwoju miast i miasteczek zapomnianych, powiatowych

 • PAP/AT    16 lutego 2016 - 15:58
Morawiecki, rozwój miast: Musimy tworzyć perspektywę do rozwoju miast i miasteczek zapomnianych, powiatowych

ozwój nie może być tylko rozwojem metropolitarnym - mówi Morawiecki (Mateusz Morawiecki, fot.PTWP)

- Rozwój nie może być tylko rozwojem metropolitalnym, dla dużych miast - mówił wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Musimy tworzyć też perspektywę do rozwoju dla miast i miasteczek zapomnianych, powiatowych - dodał.
"Rozwój nie może być tylko rozwojem metropolitarnym, rozwojem dla dużych miast, że oto wysysa krew z mniejszych ośrodków. Musimy bardziej w modelu francuskim, czy niemieckim tworzyć też perspektywę do rozwoju dla miast i miasteczek zapomnianych, powiatowych, w dużym stopniu dotyczy to też po prostu Polski Wschodniej. W związku z tym nasze plany infrastrukturalne, kolejowe i drogowe w dużym stopniu będą dotyczyć tych miejsc" - powiedział wicepremier.

Czytaj też: Morawiecki: Strategia rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów zaniedbanych

"Pociąg z Radomia do Warszawy jechał krócej przed wojną niż dzisiaj, a remontujemy te tory cztery, czy pięć lat" - dodał. "Musimy przełamać ten imposybilizm" - zaznaczył.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • Energia pod kontrolą, 2016-02-20 14:12:41

  Słowa, słowa, słowa. Na utrzymanie "podniecenia medialnego" przez kilka miesięcy taki program może i wystarczy, jako realny sposób na dawanie sobie radę z rzeczywistymi wyzwaniami rozwojowymi kraju to raczej nie wystarczy.
 • sceptyk, 2016-02-17 21:41:24

  N całym świecie lokomotywa postępu i rozwoju sa duże metropolie. Małe ośrodki korzystają z rozwoju metropolii jesli sa z nimi dobrze skomunikowane i mogą spełniać jakieś zapotrzebowanie metropolii. Inaczej małe ośrodki zamierają i jest to trend naturalny. Wspieranie na silę tych ośrodków to strata ...finansów, które można przeznaczy na inwestycje, innowacje, badania. A pan Morawiecki powtarza populistyczne hasła wierchuszki PiS. Polska w ruinie to będzie Polska PiS  rozwiń
 • rzeszowianka, 2016-02-17 08:57:59

  Gratulacje dla strategi , cieszy mądrość Pana Morawieckiego , napawa to nadzieja ......!