PARTNER PORTALU
  • BGK

Motopark triumfatorem wałbrzyskiego budżetu partycypacyjnego

  • PAP    26 września 2014 - 13:46
Motopark triumfatorem wałbrzyskiego budżetu partycypacyjnego

Około 25,5 tys. mieszkańców Wałbrzycha wzięło udział w głosowaniu na projekty Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. W tym roku wydadzą na nie 5 mln zł - 3 mln na projekty lokalne i 2 mln na projekty ogólnomiejskie.
Jak powiedziała rzeczniczka wałbrzyskiego magistratu Anna Żabska, w ogólnomiejskich projektach zwyciężył projekt Fundacji Motopark pod nazwą "Ośrodek doskonalenia technik bezpiecznej jazdy oraz sportów motorowych Motopark Wałbrzych".

Mieszkańcy wybrali także 16 projektów lokalnych. Wśród nich znalazły się m.in. monitoring osiedlowy boisko rekreacyjne oraz szachy plenerowe, boisko wielofunkcyjnego, multimedialna pracownia językowa, bezpieczny dojazd i dojście do cmentarza, centrum sportowo-informatyczne, place zabaw, budowa parkingu i chodników, modernizacja boisk szkolnych, plac-rekreacyjno-zabawowy, nowe ścieżki dla rowerów oraz oświetlenie uliczne.

 Czytaj też:  Petroff-Skiba: Dopiero trzeci budżet obywatelski jest dobry

W tegorocznej edycji zgłoszono 100 projektów, z czego Zespół Weryfikacyjny pozytywnie ocenił 94. Ostatecznie na liście projektów ogólnomiejskich znalazło się 20 propozycji, a projektów lokalnych było 74. Głosowanie na wybrane przedsięwzięcia trwało 10 dni. Można było zagłosować przez Internet, osobiście w lokalu lub korespondencyjnie.

Czytaj też:  Dla wielu samorządowców budżet partycypacyjny jest zbyt skomplikowany

Jak twierdzi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, tegoroczna edycja wałbrzyskiego budżetu partycypacyjnego to kolejny rekord liczby projektów i oddanych głosów. "Frekwencja, jaką osiągnęliśmy, czyli 25,41 proc. to jedna z najwyższych w kraju" - dodał Szełemej.

W ubiegłym roku na projekty Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego zagłosowało ponad 20 proc. mieszkańców miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.