PARTNER PORTALU
  • BGK

Mrągowski Dziki Zachód na sprzedaż

  • PAP    6 grudnia 2011 - 18:45
Mrągowski Dziki Zachód na sprzedaż

Westernowe miasteczko Mrongoville, zbudowane w stylu Dzikiego Zachodu w Mrągowie, będzie prywatyzowane. Miejska gmina Mrągowo, która jest jedynym właścicielem spółki Mrongoville, chce sprzedać ponad 51 procent udziałów.
Jak poinformowała burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec, obecnie spółka miejska jest wyceniana przez specjalistyczną firmę; przygotowywane są dokumenty przedprywatyzacyjne.

Najprawdopodobniej w przyszłym roku ogłoszony zostanie przetarg publiczny dla chętnych na kupno Mrongoville. Wybrany zostanie inwestor, który zaproponuje najkorzystniejszą ofertę.

Burmistrz powiedziała, że prywatyzacja spółki z o.o. planowana była od samego początku istnienia przedsięwzięcia, gdyż - jak podkreśliła - zadaniem samorządu nie jest prowadzenie działalności gospodarczej. Według władz miasta inwestor będzie musiał zachować dotychczasowy charakter działalności, czyli będzie musiał prowadzić ofertę miasteczka westernowego dla turystów.

Na powierzchni 3 hektarów znajdują się m.in.: dworzec Mrongoville, amfiteatr, posterunek szeryfa i więzienie, ratusz, saloon, poczta, wioska indiańska oraz domki traperów. Westernowe miasteczko proponuje turystom m.in. park rozrywki z pokazami kaskaderskimi, pokazami rodeo i jazdy konnej.

Mrongoville każdego roku odwiedza od 40 do 60 tys. turystów - najwięcej w czasie wakacji i podczas Pikniku Country, który odbywa się każdego roku w lipcu.

Miasteczko zostało oddane do użytku w 2008 roku, a jego budowa, która kosztowała 8 mln zł, została dofinansowana z unijnych pieniędzy w wysokości 4,5 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.