PARTNER PORTALU
  • BGK

MSW przyznało promesy dla Małopolski na usuwanie osuwisk

  • PAP    12 lipca 2012 - 13:44
MSW przyznało promesy dla Małopolski na usuwanie osuwisk

Prawie 16,5 mln zł otrzymają małopolskie samorządy w ramach rządowego programu "Osłona przeciwosuwiskowa". MSW przyznało promesy, dzięki którym możliwe będzie przygotowanie potrzebnej dokumentacji oraz wykonanie robót stabilizujących osuwiska.
Jak poinformowała rzeczniczka wojewody małopolskiego przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych promesy otrzymało 18 gmin, dwa powiaty oraz samorząd województwa małopolskiego.

Największa kwota - 6 mln zł została przyznana gminie Grybów na stabilizację osuwiska w rejonie ul. Chłodnej i ul. Leszczynowej w tej miejscowości.

Czytaj też: Osuwiska na drogach do zabezpieczenia

Gmina Łapanów dostanie 2,3 mln zł na stabilizację i odbudowę drogi gminnej w Tarnawie i regulację odcinka rzeki Tarnawka. 1,7 mln zł dostanie samorząd województwa małopolskiego na likwidację osuwiska na drodze wojewódzkiej nr 957 w Zubrzycy Górnej.

Pieniądze na prace stabilizujące i odbudowę dróg dostaną także: Ropa - 1,6 mln zł i Łososina Dolna 1,5 mln zł. Natomiast Dobczyce otrzymają 1,5 mln zł na prace związane z przeniesieniem szkoły podstawowej poza obszar osuwiska w Dziekanowicach.

Pozostałe samorządy otrzymają pieniądze na wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej oraz projektowo-budowlanej.

Dotacje pochodzą z programu "Osłona przeciwosuwiskowa", współfinansowanego z rezerwy celowej budżetu państwa. W opiniowaniu, które z projektów zasługują na wsparcie pomaga powołany przez wojewodę małopolskiego Wojewódzki Zespół Nadzorujący Realizację Projektu.

Po powodziach i ulewnych deszczach w latach 2010 - 2011 w Małopolsce powstało ok. 1,3 tys. osuwisk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.