PARTNER PORTALU
  • BGK

MSWiA: ponad 81 mln zł dla ochotniczych i zakładowych straży pożarnych

  • PAP/JS    28 września 2017 - 22:49
MSWiA: ponad 81 mln zł dla ochotniczych i zakładowych straży pożarnych
W Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym funkcjonuje 4 tys. 306 jednostek OSP (fot. pixabay.com)

Ponad 81 mln zł trafi do ochotniczych i zakładowych straży pożarnych, działających w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To o 8 mln zł więcej niż w 2016 r. - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podpisał w tej sprawie rozporządzenie.

Jak wskazał resort, kwota zapisana w rozporządzeniu(81 mln zł) została ustalona na podstawie analizy potrzeb poszczególnych jednostek. Przy rozdziale kwot dla województw uwzględnia się miedzy innymi liczbę OSP, będących w systemie oraz ilość wyjazdów, w których biorą one udział. Analizowana jest także liczba mieszkańców i powiatów w województwie.

"Środki finansowe zostaną przeznaczone na zapewnienie gotowości bojowej jednostek oraz zakup nowego sprzętu. Dzięki nim możliwe będzie nabycie samochodów ratowniczo-gaśniczych, pomp, agregatów oraz innego sprzętu używanego przez strażaków podczas akcji. Pieniądze pozwolą także na dofinansowanie remontów obiektów, w których mieszczą się jednostki OSP" - podkreślono w komunikacie.

W Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym funkcjonuje 4 tys. 306 jednostek OSP. W 2016 r. jednostki OSP będące w KSRG brały udział w 205 tys. 99 akcjach. Natomiast zakładowe straże pożarne oraz lotniskowe służby ratowniczo-gaśnicze 87 razy wyjeżdżały do działań ratowniczych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.