PARTNER PORTALU
  • BGK

MSWiA sfinansuje budowę miasteczka ruchu

  • PAP    28 czerwca 2011 - 16:38
MSWiA sfinansuje budowę miasteczka ruchu

Ponad 500 tys. zł kosztować będzie budowa miasteczka ruchu drogowego, które powstanie w miejscowości Jaćmierz.
Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiej Małgorzata Oczoś, gmina Zarszyn, na terenie której powstanie miasteczko, wygrała konkurs ogłoszony przez MSWiA "Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego".

Czytaj też: Powstanie 16 miasteczek ruchu drogowego

- Do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło pięć wniosków. O pieniądze na budowę miasteczka ubiegały się także samorządy Głogowa Małopolskiego, Krosna, Sanoka i Ropczyc. Przy wyborze miejsca na miasteczko, wojewoda podkarpacka brała pod uwagę m.in. lokalizację, powierzchnię działki, możliwości wykorzystania obiektu pod organizowane imprezy dla dzieci i młodzieży - wyjaśniła Oczoś.

Władze gminy Zarszyn będą miały czas na wybudowanie miasteczka do końca 2012 r. Projekt "Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego" jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Budżet projektu to 10 mln zł, z czego 8,5 mln to fundusze unijne. W jego ramach do końca 2012 r. w całej Polsce zostanie utworzonych 16 nowoczesnych miasteczek ruchu drogowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.