PARTNER PORTALU
  • BGK

Mundurowe psy i konie

  • BEZ    1 lipca 2010 - 15:36

6 tys. zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego trafi do Komendanta Wojewódzkiej Policji w Szczecinie na pokrycie kosztów związanych z zapewnieniem opieki weterynaryjnej dla służbowych psów i koni.
W zakres obsługi wchodzi zakup niezbędnych medykamentów oraz szczepionek ochronnych, w tym przeciw wściekliźnie. Utrzymanie „czworonożnych funkcjonariuszy” wiąże się z koniecznością szczególnej dbałości o ich zdrowie i kondycję.

Psy i konie wykorzystywane są do patrolowania miejsc trudno dostępnych, tropienia, wykrywania narkotyków i materiałów wybuchowych. Ponadto zwierzęta wykorzystywane są do nauki bezpiecznych zachowań podczas spotkań z dziećmi. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie posiada 5 koni oraz 76 psów rozlokowanych w komendach miejskich i powiatowych.

Dwa razy w roku przeprowadzane są obowiązkowe badania weterynaryjne, które po raz ostatni były realizowane na początku 2009 roku.  Z uwagi na dramatyczną sytuację finansową, przegląd weterynaryjny w drugim półroczu nie został przeprowadzony, a tegoroczny budżet Policji Zachodniopomorskiej nie pozwala na pokrycie kosztów z tym związanych.

W minionym roku psy wykorzystywane były 1399 razy do wyszukiwania narkotyków. W 349 przypadkach doszło do odnalezienia substancji odurzających. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.