Murawa za prawie 700 tys. w Gdańsku

Trawnik-Producent wyłoży na PGE Arenie Gdańsk nową murawę, na której będą grać i trenować piłkarze podczas UEFA Euro 2012. Firma ze Szczecinka zaproponowała najniższą cenę - 691 tysięcy złotych netto. Nawierzchnia powinna być wymieniona do 10 maja.
Murawa za prawie 700 tys. w Gdańsku

Do konkursu stanęła jeszcze jedna firma, Zielona Architektura, która swoją usługę wyceniła na 740 tysięcy złotych netto. Oferty można było składać do środy 18 kwietnia, ale dopiero w poniedziałek organizator przetargu, czyli Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 ogłosił jego wyniki.

Czytaj też:  Przesunięty przetarg na stadionową murawę

"Zwycięzcą tego przetargu, po spełnieniu oczywiście różnych wymogów, miał zostać oferent, który zaproponował najniższą cenę. Trawnik-Producent podał niższą kwotę, aczkolwiek musiał jeszcze uzupełnić dokumentację" - wyjaśnił prezes BIEG 2012 Adam Kalata.

Przedstawiciele tej firmy, która zrealizowała podobną inwestycję na stadionie we Wrocławiu, już w poniedziałek pojawili się na PGE Arenie Gdańsk, gdzie zapoznali się z terenem przyszłych robót. Trawnik-Producent będzie miał 10 dni na wyłożenie nowej murawy.

Prace związane z samą wymianą nawierzchni mogą rozpocząć się najwcześniej po ostatnim w tym sezonie meczu T-Mobile Ekstraklasy na PGE Arenie Gdańsk, w którym Lechia Gdańsk zagra 3 maja z Legią Warszawa. Zgodnie z wytycznymi konkursu nowa darń musi zostać wyłożona do 10 maja.

"W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków, głównie w postaci opadów deszczu bądź gradu, nie będziemy sztywno trzymać się tego terminu. Bardziej niż na czasie zależy nam na tym, aby nowa nawierzchnia została położona w należyty sposób i nie zaszła konieczność kolejnej jej wymiany" - dodał Kalata.

Do obowiązków zwycięzcy przetargu należy także usunięcie dotychczasowej nawierzchni o powierzchni 8500 metrów kwadratowych. Część murawy o powierzchni 2000 metrów kwadratowych zostanie przewieziona i rozłożona w innym miejscu, a reszta ma być zutylizowana. Z kolei nowa trawa rozwijana będzie z rolek. Jej szerokość powinna wynosić minimum 1,2 metra, a długość co najmniej 12 metrów. Sama darń musi mieć grubość minimum 2,5 centymetra, a jej wiek 18 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest nie tylko dostarczenie murawy i jej wymiana, ale również przygotowanie podłoża, malowanie linii, pielęgnacja i utrzymanie nawierzchni w trakcie turnieju oraz naprawa wszelkich uszkodzeń powstałych na UEFA Euro 2012. Podczas tej imprezy na PGE Arenie Gdańsk odbędą się cztery mistrzowskie mecze, w tym jeden ćwierćfinał, a także osiem oficjalnych treningów.

UEFA zastrzegła, kiedy i w jaki sposób ma być koszona trawa, warunki nawadniania boiska i oznaczania linii oraz określiła zasady dotyczące konserwacji murawy.

Europejska Federacja podała również dokładną charakterystykę sprzętu, który będzie wykorzystywany przy pielęgnacji oraz naprawianiu trawiastej nawierzchni.

Określono również, jak będą wyglądać boiska w trakcie UEFA Euro 2012. Podczas oficjalnych treningów i meczów trawa musi mieć długość 23 milimetry. Na murawie utworzonych zostanie 18 równoległych pasów o szerokości od 5,5 do 6,1 metra.

Na PGE Arenie Gdańsk rozegrane zostaną podczas UEFA Euro 2012 cztery spotkania - trzy grupowe z udziałem reprezentacji Hiszpanii oraz jeden ćwierćfinał. 10 czerwca Hiszpanie zagrają z Włochami, 14 czerwca z Irlandią, a 18 czerwca z Chorwacją. 22 czerwca zaplanowano mecz ćwierćfinałowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU