PARTNER PORTALU
  • BGK

Murawa za prawie 700 tys. w Gdańsku

  • PAP    23 kwietnia 2012 - 18:19
Murawa za prawie 700 tys. w Gdańsku

Trawnik-Producent wyłoży na PGE Arenie Gdańsk nową murawę, na której będą grać i trenować piłkarze podczas UEFA Euro 2012. Firma ze Szczecinka zaproponowała najniższą cenę - 691 tysięcy złotych netto. Nawierzchnia powinna być wymieniona do 10 maja.
Do konkursu stanęła jeszcze jedna firma, Zielona Architektura, która swoją usługę wyceniła na 740 tysięcy złotych netto. Oferty można było składać do środy 18 kwietnia, ale dopiero w poniedziałek organizator przetargu, czyli Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 ogłosił jego wyniki.

Czytaj też:  Przesunięty przetarg na stadionową murawę

"Zwycięzcą tego przetargu, po spełnieniu oczywiście różnych wymogów, miał zostać oferent, który zaproponował najniższą cenę. Trawnik-Producent podał niższą kwotę, aczkolwiek musiał jeszcze uzupełnić dokumentację" - wyjaśnił prezes BIEG 2012 Adam Kalata.

Przedstawiciele tej firmy, która zrealizowała podobną inwestycję na stadionie we Wrocławiu, już w poniedziałek pojawili się na PGE Arenie Gdańsk, gdzie zapoznali się z terenem przyszłych robót. Trawnik-Producent będzie miał 10 dni na wyłożenie nowej murawy.

Prace związane z samą wymianą nawierzchni mogą rozpocząć się najwcześniej po ostatnim w tym sezonie meczu T-Mobile Ekstraklasy na PGE Arenie Gdańsk, w którym Lechia Gdańsk zagra 3 maja z Legią Warszawa. Zgodnie z wytycznymi konkursu nowa darń musi zostać wyłożona do 10 maja.

"W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków, głównie w postaci opadów deszczu bądź gradu, nie będziemy sztywno trzymać się tego terminu. Bardziej niż na czasie zależy nam na tym, aby nowa nawierzchnia została położona w należyty sposób i nie zaszła konieczność kolejnej jej wymiany" - dodał Kalata.

Do obowiązków zwycięzcy przetargu należy także usunięcie dotychczasowej nawierzchni o powierzchni 8500 metrów kwadratowych. Część murawy o powierzchni 2000 metrów kwadratowych zostanie przewieziona i rozłożona w innym miejscu, a reszta ma być zutylizowana. Z kolei nowa trawa rozwijana będzie z rolek. Jej szerokość powinna wynosić minimum 1,2 metra, a długość co najmniej 12 metrów. Sama darń musi mieć grubość minimum 2,5 centymetra, a jej wiek 18 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest nie tylko dostarczenie murawy i jej wymiana, ale również przygotowanie podłoża, malowanie linii, pielęgnacja i utrzymanie nawierzchni w trakcie turnieju oraz naprawa wszelkich uszkodzeń powstałych na UEFA Euro 2012. Podczas tej imprezy na PGE Arenie Gdańsk odbędą się cztery mistrzowskie mecze, w tym jeden ćwierćfinał, a także osiem oficjalnych treningów.

UEFA zastrzegła, kiedy i w jaki sposób ma być koszona trawa, warunki nawadniania boiska i oznaczania linii oraz określiła zasady dotyczące konserwacji murawy.

Europejska Federacja podała również dokładną charakterystykę sprzętu, który będzie wykorzystywany przy pielęgnacji oraz naprawianiu trawiastej nawierzchni.

Określono również, jak będą wyglądać boiska w trakcie UEFA Euro 2012. Podczas oficjalnych treningów i meczów trawa musi mieć długość 23 milimetry. Na murawie utworzonych zostanie 18 równoległych pasów o szerokości od 5,5 do 6,1 metra.

Na PGE Arenie Gdańsk rozegrane zostaną podczas UEFA Euro 2012 cztery spotkania - trzy grupowe z udziałem reprezentacji Hiszpanii oraz jeden ćwierćfinał. 10 czerwca Hiszpanie zagrają z Włochami, 14 czerwca z Irlandią, a 18 czerwca z Chorwacją. 22 czerwca zaplanowano mecz ćwierćfinałowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.