PARTNER PORTALU
 • BGK

Murem za ''janosikiem''

 • wer    16 lutego 2012 - 18:31
Murem za ''janosikiem''

Przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP staje w obronie ''janosikowego'' i apeluje do wójtów o wsparcie w tej sprawie.
W zamieszaczonym na oficjalnej stronie ZGWRP apelu Mariusz Poznański przypomina, że aktualnie w sejmie toczy się debata nad obywtelskim projektem ustawy i ustawy zgłoszonej przez marszałka woj. mazowieckiego ograniczające wpłaty od 20do 30 proc bez rekompensaty z budżetu państwa.

Szef ZGWRP podkreśla w swoim oficjalnym apelu, że należy stanowczo zaprostesować przeciw chęciom ograniczenia płacenia tzw. janosikowego przez najbogatsze gminy w Polsce na rzecz najbiedniejszych bez wyrównania ubytku z budżetu państwa.

Czytaj też: Nowy pomysł zmian w "janosikowym"

Poznański zaznacza, że obecnie zarząd ZGWRP w działaniach mających na celu niewprowadzenie w 2012 roku nowych ustawowych ogranoiczeń dla samorządów juz odniósł pierwszy sukces w postaci odrzucenia pierwszego projektu zmianu ustawy o finansach publicznych, w której minister proponował ograniczenie deficytu jst do poziomu 6,5 mld zł. Aktualnie proponuje kwotę 10 mld zł w 2013 r., 9 mld w 2014, 8 mld zł w 2015.

- Te działania ministra świadczą o tym, że nie znajdzie on kwoty rekompensującej ubytek proponowany w ustawach tzw. janoskowych'' - podkreśla Poznański.

Czytaj też: Głos w dyskusji nad ''janosikowym''

Dlatego też przewodniczący ZGWRP apeluje do wójtów o wysłanie do posłów ich okręgów stanowisk popierających stanowisko związku (patrz dział multimedia), będace przeciw zmianom zawartych w dyskutowanych w sejmie projektach ustaw zmieniających zasady wpłaty i redystrybucji srodków z tzw. janosikowego.

Cała treść apelu poniżej w dziale multimedia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (3)

 • Hortensja, 2012-02-18 20:59:30

  nie podoba mi się takie coś
 • Łupek, 2012-02-18 19:11:44

  Murem albo gadaniem?
 • ZAWSZE TAK SAMO, 2012-02-18 13:11:45

  to było do przewidzenia . zawsze murem za janosikiem