PARTNER PORTALU
  • BGK

Mysłowicki Zarząd Dróg do likwidacji?

  • m-ce24.pl    29 czerwca 2011 - 15:02
Mysłowicki Zarząd Dróg do likwidacji?

Urząd Miasta w Mysłowicach chce zlikwidować jednostkę budżetową, jaką jest Miejski Zarząd Dróg.
Projekt uchwały w tej sprawie rozpatrzą radni podczas najbliższej sesji. Miejski Zarząd Dróg rozpoczął swoją działalność w 2008 roku. Istotą powołania jednostki było skupienie w jednym miejscu wszelkich spraw związanych z infrastrukturą drogową. Dziś - jak tłumaczą urzędnicy - działanie jednostki jest bezzasadne i nieopłacalne. Głównym powodem jest przerost kadry administracyjnej, dublowanie i powielanie kompetencji oraz nie spełnianie oczekiwań społecznych.

- Powodem likwidacji MZD jest nierentowność utrzymywania tej jednostki. Doszło już do sytuacji, w której zadłużenie wyniosło kilkanaście milionów zł, a koszty utrzymywania spółki przewyższały dochody z jej działalności. Każdego roku utrzymanie jednostki kosztuje podatników milion złotych - tłumaczy Wojciech Król z mysłowickiego Urzędu Miasta (sprawdź notowania prezydenta).

Czytaj też: Kolejne zmiany w mysłowickim magistracie

Jak czytamy w uchwale dodatkową przyczyną likwidacji jest niewłaściwe wykonywanie zarządu nad drogami na terenie miasta. Jest ono jedną z przyczyn fatalnego stanu infrastruktury drogowej na terenie miasta będącej powodem licznych skarg i niezadowolenia mieszkańców.

Jeżeli radni przegłosują uchwałę, jednostka zostanie postawiona w stan likwidacji z dniem 1 sierpnia. Po tym terminie przeprowadzona zostanie inwentaryzacja, zamknięcie rachunków bankowych i ksiąg rachunkowych, a zadania zlikwidowanej jednostki przejmie w całości Urząd Miasta. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.