PARTNER PORTALU
  • BGK

Na stypendia dla artystów i ludzi kultury Warszawa wyda 750 tysięcy zł

  • MIW    13 stycznia 2017 - 10:45
Na stypendia dla artystów i ludzi kultury Warszawa wyda 750 tysięcy zł
O stypendia mogą ubiegać się osoby zajmujące się opieką nad zabytkami. (fot. pixabay.com).

• Prezydent Warszawy przyznała stypendia na łączną sumę 750 tys. zł. dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.
• O takie wsparcie wnioskowało w stolicy ponad 300 osób. Ostatecznie stypendia otrzyma niespełna 30.
Jak informuje warszawski ratusz stypendia przyznawane są od 2009 roku osobom, które swą działalnością w różnych obszarach twórczości przyczyniają się do upowszechniania i wzbogacania szeroko rozumianej kultury, również związanej z opieką nad zabytkami w Warszawie. Do tej pory otrzymało je ponad 200 osób, a łączna kwota przeznaczona na ten cel sięgnęła blisko 4,5 mln zł.

System stypendialny pozwala realizować artystyczne projekty najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom nie reprezentującym żadnej instytucji czy organizacji pozarządowej. W zależności od charakteru zaplanowanego przedsięwzięcia, o stypendium mogą ubiegać się osoby planujące swoją działalność w ramach danego projektu: na obszarze jednej dzielnicy Warszawy, bądź na większym obszarze (projekt ogólnomiejski).

W ubiegłym roku napłynęło do stołecznego Biura Kultury 313 wniosków o stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnieniem kultury i opieką nad zabytkami Warszawie. Sześć z nich nie spełniło wymogów formalnych, natomiast pozostałe 307 skierowano do opinii komisji stypendialnej, a ta zarekomendowała Prezydent stolicy 8 półrocznych stypendiów w pierwszym półroczu 2017 roku oraz 21 stypendiów całorocznych na 2017 rok.

Miesięczna wysokość tegorocznego stypendium pozostała na ubiegłorocznym poziomie i wynosi 2.500 zł brutto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.