PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich przedłużony

  • PAP/KDS    29 marca 2018 - 12:09
Nabór wniosków do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich przedłużony
W tym roku dotychczasowy regulamin konkursu został znowelizowany. (fot.pixabay.com)

Do 5 kwietnia został przedłużony nabór wniosków do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO). Oferty będzie można przesyłać do godz. 16.15.
W tym roku dotychczasowy regulamin konkursu został znowelizowany. Tegoroczna edycja zakłada możliwość wykorzystania części dotacji na rozwój organizacji (zakup sprzętu, remont siedziby), rozliczanie z realizacji zadań oraz zniesienie obowiązku zadeklarowania wkładu własnego. O tych założeniach mówił w ubiegłym tygodniu dyrektor Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Wojciech Kaczmarczyk.

Dotację w ramach FIO mogą uzyskać organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe działające non profit, a także osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku państwa do Kościoła katolickiego w RP.

Zastrzeżono, że jedna organizacja może złożyć tylko jedną ofertę. Dotację można otrzymać na projekty zachęcające obywateli do realizacji oddolnych inicjatyw, dające im możliwość zdobywania wiedzy w sferze działań obywatelskich, przyczyniające się do wzrostu udziału obywateli w sprawach publicznych i wzmacniające potencjał NGO-sów. W ramach tych 4 priorytetów można uzyskać od 20 tys. do miliona zł dotacji.

Oferty w ramach FIO należy złożyć w generatorze dostępnym na stronie: fio.niw.gov.pl. FIO przypomina, że w ostatnich dniach naboru dostęp do generatora może być utrudniony z powodu dużej liczby składanych aplikacji.

Wyniki mają być znane do 1 maja. Pula pieniędzy dla organizacji pozarządowych w ramach rządowego programu FIO wynosi 60 mln zł.

NIW prowadzi program Funduszu Inicjatyw Obywatelskich od tego roku, wcześniej koordynowało go Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.