PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków do programu FIO. Pula to 60 mln zł

  • aw/wk    1 marca 2018 - 15:36
Nabór wniosków do programu FIO. Pula to 60 mln zł
Wysokość dotacji wynosi od 20 tys. do miliona zł, w zależności od priorytetu. (fot. zmp.poznan.pl)

Prawie 60 milionów zł otrzymają organizacje pozarządowe w ramach kolejnej edycji Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2018 r.
Ruszający dzisiaj (1 marca) konkurs ofert to szansa na rozwój społeczności lokalnych i oddolnych inicjatyw społecznych. Wysokość dotacji wynosi od 20 tys. do miliona zł, w zależności od priorytetu.

Przypomnijmy, że Narodowy Instytut Wolności to agencja rządowa, która została powołana by realizować programy rządowe zmierzające do zwiększenia poziomu aktywności obywatelskiej Polaków.

Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO) to stary program w nowym kształcie. Do tej pory był traktowany jako uzupełnianie systemu zlecania zadań publicznych. - Przeformatujemy program tak by projekty, które będą zgłaszane przez organizacje obywatelskie skupiały się wokół najważniejszych obszarów, które mają wpływ na rozwój społeczeństwa obywatelskiego, jak partycypacja publiczna, media obywatelskie, wolontariat, rozwój instytucjonalny organizacji obywatelskich - zapewniał podczas styczniowego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. rozwiązywania problemów mieszkańców "Polski powiatowo-gminnej" Wojciech Kaczmarczyk dyrektor Narodowego Instytutu Wolności.

Podkreślił, że Instytut będzie przedstawiał premierowi w 2018 r. przede wszystkim projekty, które odnoszą się do uczczenia 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ma to wymiar skłaniający do zastanowienia się nad tradycją w sensie edukacji obywatelskiej. Instytut chce uruchomić także programy skierowane do mediów obywatelskich i lokalnych organizacji strażniczych.Kolejny program realizowany przez Narodowy Instytut Wolności, będzie zmierzał do instytucjonalnego wzmocnienia organizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.