PARTNER PORTALU
 • BGK

Nadmorskie kurorty zakazują palenia

 • PAP/Gazeta Wyborcza    21 lipca 2010 - 09:51

Więcej zakazów palenia na plażach.
Nadmorskie kurorty próbują wprowadzać zakaz palenia tytoniu na plażach - informuje "Gazeta Wyborcza".

W czerwcu zakaz palenia przegłosowali radni położonego u nasady Półwyspu Helskiego Władysławowa. Kto się nie podporządkuje, może zapłacić mandat od 20 do 500 zł.

W Gdańsku zakaz palenia na kąpieliskach strzeżonych wprowadzono w zeszłym roku. W Gdyni, jak zapewniają urzędnicy, bo o zakazie palenia wszyscy w mieście wiedzą. Sopot czeka na rozwiązania ustawowe. W skuteczność zakazu wierzy Kołobrzeg, który uchwałę przegłosował w zeszłym roku. Jednak nie wszystkie nadmorskie gminy wprowadzają zakazy palenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • były S, 2010-07-22 09:27:53

  Nic straconego właśnie zrezygnowałem z zarezerwowanego turnusu powód dyskryminacja palaczy. Sam jestem od 9 lat niepalący .
 • talsen, 2010-07-22 00:17:20

  Radni l,epiej by się zajęli wulgarnym ,kloacznym językiem wielu "wczasowiczów", który nie daje człowiekowi żyć na plaży, na ulicach w czasie spaceru. Za to powinni wypisywać mandaty. Za chamstwo ,które się szerzy w nadmorskich miejscowościach np w Łebie ,Władysławowie do których j...uż nigdy nie pojadę,chyba ,że zimą.  rozwiń
 • talsen, 2010-07-22 00:05:17

  Kolejna nieprzemyślana decyzja na zasadzie "owczego pędu". Oni już wprowadzili zakaz ,to my też. Ciekaw jestem gdzie palą radni tych "wspaniałych" nadmorskich miejscowości? Jest drogo, brudno ,przeważnie kiepska pogoda i teraz na to jeszcze zakaz palenia. Ciekaw j...estem czy ktoś dokonał analizy ekonomicznej skutków tego zakazu,ale to nie mój problem? Najlepiej będzie ,jak państwo zakaże produkcji papierosów a wtedy problem zniknie sam. Idiotyzmów w tym kraju ,mamy pod dostatkiem a ja nie życzę sobie, by ktoś mnie zmuszał do niepalenia i jeszcze z powodu palenia ,mnie dyskryminował. Na szczęście już prawie nie jeżdżę ,nad polskie zimne ,brudne morze, więc jakoś to przeżyję.  rozwiń