PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadzwyczajna komisja do spraw zawodów

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    16 kwietnia 2012 - 06:59
Nadzwyczajna komisja do spraw zawodów

Platforma Obywatelska rozważa powołanie nadzwyczajnej komisji sejmowej, która zajęłaby się ustawą otwierającą zawody.
Pod uwagę brany jest też wariant stworzenia podkomisji złożonej z członków różnych komisji stałych – pisze „Rzeczpospolita”.

Ustawa deregulacyjna ma interdyscyplinarny charakter i dotyczy wielu obszarów, w których kompetentne byłyby różne komisje stałe. Dlatego lepiej, by zajęła się tym jedna komisja, dedykowana do prac nad tym konkretnym projektem, uważa Michał Szczerba, poseł PO i członek Komisji Sprawiedliwości. Podobnego zdania jest minister Jarosław Gowin.

Nieoficjalnie politycy Platformy przyznają, że nie chcą, aby projekt otwierania zawodów trafił do Komisji Sprawiedliwości z racji tego, że przewodzi jej Ryszard Kalisz (SLD), który krytykował go i nazwał „działaniem pod publiczkę”. W grę mogłyby wchodzić jeszcze Komisja Gospodarki i Komisja Ustawodawcza. Na czele obu stoją jednak posłowie PiS.

Politycy PO w nieoficjalnych rozmowach zauważają, że komisje stałe byłyby bardziej podatne na naciski lobbystów, stąd pomysł utworzenia osobnej komisji lub choćby podkomisji. Podobnie argumentuje PiS, które w połowie marca złożyło w Sejmie własny projekt uchwały powołującej nadzwyczajną komisję ds. deregulacji – pisze „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.