PARTNER PORTALU
 • BGK

Nasze urzędy są coraz droższe

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    28 maja 2012 - 08:21
Nasze urzędy są coraz droższe

Samorządy podwoiły wydatki na utrzymanie siedzib i pracowników.
Od ostatnich czterech latach wydatki samorządów w przeliczeniu na jednego mieszkańca wzrosły nawet o 100 proc. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Przyczyn jest wiele, począwszy od rosnących opłat za media i usługi, a na wyposażaniu stanowisk pracy w nowe komputery kończąc.

Gminy rosnące wydatki tłumaczą też coraz większymi wymaganiami mieszkańców. Z tego powodu trzeba tworzyć nowe oddziały i punkty konsultacyjne.

W dużych miastach poważnym problemem jest infrastruktura. Wydziały urzędów są porozrzucane w różnych miejscach, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Na dodatek samorządy muszą dopłacać do pensji urzędników, którzy wykonują zadania zlecone przez administrację rządową. Dotacja, jaka trafia na ten cel z budżetu, nie wystarcza.

Miasta jednak nie odpuszczają i podejmują coraz to nowe inicjatywy, które mają przynieść oszczędności – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • bambus, 2012-05-28 12:40:36

  super! bardzo dziękujemy! to się nazywa motywacja...
 • Powojnik, 2012-05-28 12:11:00

  Jak to? Przecież można wprowadzić oszczędności i drastyczne ograniczenia ! Są tacy,którym to się udało a potem pójdzie już gładko,prawdaż?Powodzenia! PS Niektórzy samorządowcy potrafili sami na siebie nałożyć te ciężary...
 • Kavior, 2012-05-28 11:38:04

  zgadza się coraz droższe i nic się z tym nie da zrobić...