PARTNER PORTALU
  • BGK

Nauczyciele chcą od dyrektorów laptopów

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    18 marca 2011 - 06:46
Nauczyciele chcą od dyrektorów laptopów

Nauczyciele domagają się doposażenia ich stanowisk pracy. Żądają od dyrektorów szkół laptopów i innych pomocy do prowadzenia zajęć.
Dyrektorzy szkół mieli miesiąc na opracowanie wykazu materiałów i pomocy dydaktycznych, które są konieczne do właściwego prowadzenia zajęć przez nauczycieli  – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Taki obowiązek nałożyło na nich rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 17 grudnia 2010 r. w sprawie podstawowych warunków niezbędnych do realizacji przez szkoły i nauczycieli zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych oraz programów nauczania (DzU z 2011 r. nr 6, poz. 23).

Samorządy nie mają wystarczających pieniędzy, aby spełnić wszystkie żądania nauczycieli, bo otrzymały niższą subwencję.

Część dyrektorów zdając sobie sprawę z trudniej sytuacji gmin w ogóle nie sporządza wykazów, bo z góry wiedzą, że samorządy nie są w stanie zrealizować tych żądań.

Wcześniej w ogóle nie było przepisów o charakterze powszechnym, które określałyby szczegółowo, co szkoła musi zapewnić nauczycielowi – podaje „ Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • autoidea, 2011-03-18 15:42:53

    Produkujemy niedrogie i trwale liczydla, maja nawet funkcje pierwiastka szesciennego ale tylko do 100. Licencje obslugi mozna wykupic w trybie zamowienia publicznego (do 10 i do 40 stanowisk).
  • Maciej Nikiel , 2011-03-18 10:05:09

    Nie trzeba notebooków :) Wystarczy w każdej klasie dać terminal z dostępem do zasobów na szkolnym serwerze. Prościej i taniej. Informatyk szkolny będzie grzebać tylko w jednym komputerze, wszyscy będą mieli równoczesny dostęp do zaktualizowanych zasobów, można również postawić na tym dziennik elek...troniczny. Po kilku latach - gdy trzeba będzie wymieniać sprzęt - wystarczy kupić tylko nowy serwer, a terminale dalej będą służyć. Dodatkowym atutem jest zużycie prądu przez terminale: potrzebują tylko 1/10 tej mocy co zwykłe komputery. Pracownie komputerowe oparte na tych terminalach są o 2/3 tańsze od klasycznych rozwiązań (na sprzęcie i licencjach Microsoft). Opisy takich rozwiązań - znanych już od dawna - można wyszukać np wpisując w wyszukiwarce "centrum rozwiązań terminalowych" W zakładkach "Dla edukacji" lub "Systemy terminalowe" jest wystarczająca ilość opisów i zastosowań  rozwiń