Nauczyciele stracą przywileje

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 18-06-2010
  • drukuj
Rząd wraz z przedstawicielami samorządów pracuje nad nową Kartą nauczyciela.
Nauczyciele stracą przywileje

Samorządy i dyrektorzy szkół alarmują, że Karta nauczyciela ogranicza im możliwość swobodnego zatrudniania i wynagradzania pedagogów. Powoduje też nieuzasadnione koszty. W ubiegłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny potwierdził, że gminy muszą ją stosować, ale nie składają one broni – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Pod naciskiem gmin Ministerstwo Edukacji Narodowej powołało zespół, do którego zostali zaproszeni m.in. samorządowcy i oświatowe związki zawodowe. Pracuje on nad nową ustawą – tzw. kartą 2. Wszystko wskazuje na to, że nauczyciele stracą część przywilejów

Samorządy mają też zastrzeżenia do wprowadzonych w tym roku przepisów art. 30a i 30b karty. Zmusiły je do wypłacania jednorazowego dodatku uzupełniającego tym nauczycielom, którzy nie osiągają tzw. średnich płac. W nowej karcie, a zgadzają się na to samorządy i związki, może więc już nie być obowiązku wypłaty dodatku.

Mają też zostać uproszczone zasady wynagradzania. Nowa ustawa ma też bardziej doceniać pracę młodych nauczycieli – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Piotrze42 obudz się , bo idziesz jak koń , byle do przodu. A w/g ciebie przywileje niech tylko ma władza i to jest u ciebie ciemniaku demokracja.

Artiko, 2010-06-21 13:42:28 odpowiedz

Idź, poużeraj się z bachorami i zmienisz zdanie. ale sam w szkole się raczej nie przykładałeś, bo nie wiesz, że nie pisze się "przywilei" lecz "przywilejów".

Andy, 2010-06-19 13:17:39 odpowiedz

Idź, poużeraj się z bachorami i zmienisz zdanie. ale sam w szkole się raczej nie przykładałeś, bo nie wiesz, że nie pisze się "przywilei" lecz "przywilejów".

Andy, 2010-06-19 13:17:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU