PARTNER PORTALU
 • BGK

Nauczyciele stracą przywileje

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    18 czerwca 2010 - 06:45
Nauczyciele stracą przywileje

Rząd wraz z przedstawicielami samorządów pracuje nad nową Kartą nauczyciela.
Samorządy i dyrektorzy szkół alarmują, że Karta nauczyciela ogranicza im możliwość swobodnego zatrudniania i wynagradzania pedagogów. Powoduje też nieuzasadnione koszty. W ubiegłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny potwierdził, że gminy muszą ją stosować, ale nie składają one broni – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Pod naciskiem gmin Ministerstwo Edukacji Narodowej powołało zespół, do którego zostali zaproszeni m.in. samorządowcy i oświatowe związki zawodowe. Pracuje on nad nową ustawą – tzw. kartą 2. Wszystko wskazuje na to, że nauczyciele stracą część przywilejów

Samorządy mają też zastrzeżenia do wprowadzonych w tym roku przepisów art. 30a i 30b karty. Zmusiły je do wypłacania jednorazowego dodatku uzupełniającego tym nauczycielom, którzy nie osiągają tzw. średnich płac. W nowej karcie, a zgadzają się na to samorządy i związki, może więc już nie być obowiązku wypłaty dodatku.

Mają też zostać uproszczone zasady wynagradzania. Nowa ustawa ma też bardziej doceniać pracę młodych nauczycieli – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Artiko, 2010-06-21 13:42:28

  Piotrze42 obudz się , bo idziesz jak koń , byle do przodu. A w/g ciebie przywileje niech tylko ma władza i to jest u ciebie ciemniaku demokracja.
 • Andy, 2010-06-19 13:17:39

  Idź, poużeraj się z bachorami i zmienisz zdanie. ale sam w szkole się raczej nie przykładałeś, bo nie wiesz, że nie pisze się "przywilei" lecz "przywilejów".
 • Andy, 2010-06-19 13:17:25

  Idź, poużeraj się z bachorami i zmienisz zdanie. ale sam w szkole się raczej nie przykładałeś, bo nie wiesz, że nie pisze się "przywilei" lecz "przywilejów".