PARTNER PORTALU
  • BGK

Nawałnice: Woj. lubuskie przekaże 100 tys. zł na pomoc gminie Sulęczyno

  • PAP/AT    23 sierpnia 2017 - 11:05
Nawałnice: Woj. lubuskie przekaże 100 tys. zł na pomoc gminie Sulęczyno
Szkody wyrządzone przez nawałnicę w gminie Sulęczyno (fot.suleczyno.pl)

Województwo Lubuskiego chce przekazać 100 tys. zł z rezerwy celowej budżetu na pomoc gminie Sulęczyno.
Zarząd Województwa Lubuskiego chce przekazać 100 tys. zł z rezerwy celowej budżetu na pomoc gminie Sulęczyno z Pomorza, która ucierpiała na skutek sierpniowej nawałnicy – poinformował rzecznik Zarządu Woj. Lubuskiego Michał Iwanowski.

"W takich momentach musimy być solidarni. Zadeklarowana pomoc przeznaczona zostanie na usuwanie powstałych szkód. Ostateczną decyzję w sprawie przekazania środków podejmą radni województwa na najbliższej sesji sejmiku" - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Sejmik Lubuski zbierze się po wakacyjnej przerwie 11 września br.

Czytaj też: Burze i nawałnice: Samorządy dostały pieniądze na pomoc mieszkańcom. Ile?

Gmina Sulęczyno znajduje się powicie kartuskim w woj. pomorskim. Jak informuje na swoim portalu, w wyniku sierpniowych nawałnic jej mieszkańcy ponieśli poważne straty. Uszkodzonych zostało 71 budynków mieszkalnych i 77 gospodarczych i spustoszyła około 3 tys. ha lasów. Ponadto uszkodzone zostały 42 domki letniskowe, 50 ogrodzeń, a w 17 gospodarstwach żywioł uszkodził maszyny rolnicze.

"Szkody są bardzo poważne i nie jesteśmy w stanie z własnych środków ponieść tego ciężaru szkód i pomóc naszym mieszkańcom. Zwracamy się z bardzo gorącą prośbą w imieniu naszej społeczności oraz własnym o pomoc materialną na rzecz poszkodowanych, aby mogli odbudować swoje domostwa i powrócić do normalnego funkcjonowania" - zaapelowały władze tej pomorskiej gminy.

Jako najbardziej potrzebne rzeczy wymieniają: piły spalinowe, materiały budowlane i ogrodzeniowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.