NCS i podwykonawcy stadionu zawarli porozumienie

Narodowe Centrum Sportu (NCS) zawarło porozumienie z podwykonawcą Stadionu Narodowego, czyli konsorcjum Elektrobudowy, Qumak-Sekom i Przedsiębiorstwa Agat - podała Elektrobudowa. Chodzi o zapłatę za roboty, których nie rozliczył główny wykonawca budowy.
NCS i podwykonawcy stadionu zawarli porozumienie

Elektrobudowa poinformowała we wtorek w komunikacie, że łączne wynagrodzenie podwykonawcy, objęte umowami oraz zawartym porozumieniem, wynosi 138,4 mln zł netto. Podwykonawca do tej pory otrzymał od generalnego wykonawcy 114,4 mln zł netto.

Czytaj też: Podpisanie przez NCS porozumień ws. wynagrodzeń

Na mocy porozumienia konsorcjum otrzyma należne mu wynagrodzenie w ciągu trzech dni roboczych od dnia zawarcia z Narodowym Centrum Sportu ugody sądowej, potwierdzającej wysokość nieuregulowanych zobowiązań - dodano.

Rzeczniczka NCS Daria Kulińska powiedziała, że konsorcjum, w skład którego wchodzi m.in. Elektrobudowa, jest pierwszym podwykonawcą, który dopełnił wszystkich formalności i z którym zostało zawarte takie porozumienie.

Czytaj też: Grożą sparaliżowaniem Narodowego

"Podobne porozumienia będą zwierane z innymi podwykonawcami, którym nie zapłacił generalny wykonawca, jeśli dopełnią oni formalności" - powiedziała.

Dodała, że w grę wchodzi ok. 30 podmiotów. Aby porozumienie mogło być zwarte, firma musi przedstawić pełną dokumentację dotyczącą wykonanych prac, a inwestor musi ją zaakceptować.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

a miala kosztowac 1,4 Mld PLN ???? skad ta roznica ??? Konsorcjanci i owszem maja dostac te xxx Mln PLN, ale faktyczni wykonawcy robot czy i kiedy dostana ??? o to NCS sie nie martwi !!! bo jest juz po euro, wiec nie ma sprawy i co blokowac !!! Przekonamy sie niebawem jak jest naprawde, jak ...wejdzie w temat CBS, ABW i inne sluzby nieskorumpowane ukladem.... rozwiń

Koordynator"BYLY" OIUGZ, 2012-07-04 20:03:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU