Negocjacje z miliarderem wokół Śląska Wrocław

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska/sport.pl
  • 31-05-2013
  • drukuj
Media donoszą o negocjacjach Rafała Dutkiewicza prezydenta Wrocławia z Zygmuntem Solorzem. Solorz chce kupić działkę obok stadionu pod halę widowiskową, zainteresowany ma być też przejęciem od miasta udziałów w klubie.
Negocjacje z miliarderem wokół Śląska Wrocław

Jak pisze „Gazeta Wrocławska”, wciąż aktualna jest propozycja Solorza wybudowania hali widowiskowej przy stadionie. Pierwotna cena jaką podało miasto była dla potencjalnego kupca jednak za wysoka. Urząd więc zszedł z ceny z 80 do 68 mln zł, a może się okazać, że nie jest to ostateczna kwota.

Hala ma pomieścić 20 tys. widzów i być uzupełnieniem stadionu.

- Hala we Wrocławiu na 20 tysięcy widzów? Świetny pomysł – mówi dla dziennika Krzysztof Jakubczak, organizator koncertów. - Pomysł, jeśli chodzi o koncerty, powinien wypalić. Pod warunkiem, że będzie to największa hala w Polsce.

Z kolei sport.pl donosi, że miliarder chce przejąć udziały Śląska Wrocław od miasta, mimo że wcześniej wycofywał się z finansowania dolnośląskiej drużyny piłkarskiej.

Jednak pierwszym sygnałem wskazującym na to, że biznesmen nie sprzeda swoich udziałów w klubie i zamierza go współfinansować, był moment, gdy Komisja Licencyjna PZPN nie przyznała Śląskowi licencji na grę w europejskich pucharach. W uzasadnieniu podkreślano niepewne źródła finansowania klubu i spory między właścicielami – pisze sport.pl.

Tę niepewność, zdaniem portalu, mają wzbudzać tajne negocjacje z prezydentem Wrocławia. Jednak żadna ze stron nie chce komentować tych doniesień.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Solarz bawi się Dudim jak breloczkiem od swego mercedesa. Dyktuje warunki bo wie, że dzięki jego polityce, miasto jest gołe i wesołe. Oczywiście szasta naszymi pi9eniędzm,i,b bo jest kompletnie oderwany od życia szarego człowieka. Jemu się wydaje, że we Wrocku mieszkają sami milionerzy i developerzy...? Ciekawe jakie zioło pali? rozwiń

glews, 2013-06-01 14:03:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU