PARTNER PORTALU
  • BGK

Negocjacje z miliarderem wokół Śląska Wrocław

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska/sport.pl    31 maja 2013 - 10:09
Negocjacje z miliarderem wokół Śląska Wrocław

Media donoszą o negocjacjach Rafała Dutkiewicza prezydenta Wrocławia z Zygmuntem Solorzem. Solorz chce kupić działkę obok stadionu pod halę widowiskową, zainteresowany ma być też przejęciem od miasta udziałów w klubie.
Jak pisze „Gazeta Wrocławska”, wciąż aktualna jest propozycja Solorza wybudowania hali widowiskowej przy stadionie. Pierwotna cena jaką podało miasto była dla potencjalnego kupca jednak za wysoka. Urząd więc zszedł z ceny z 80 do 68 mln zł, a może się okazać, że nie jest to ostateczna kwota.

Hala ma pomieścić 20 tys. widzów i być uzupełnieniem stadionu.

- Hala we Wrocławiu na 20 tysięcy widzów? Świetny pomysł – mówi dla dziennika Krzysztof Jakubczak, organizator koncertów. - Pomysł, jeśli chodzi o koncerty, powinien wypalić. Pod warunkiem, że będzie to największa hala w Polsce.

Z kolei sport.pl donosi, że miliarder chce przejąć udziały Śląska Wrocław od miasta, mimo że wcześniej wycofywał się z finansowania dolnośląskiej drużyny piłkarskiej.

Jednak pierwszym sygnałem wskazującym na to, że biznesmen nie sprzeda swoich udziałów w klubie i zamierza go współfinansować, był moment, gdy Komisja Licencyjna PZPN nie przyznała Śląskowi licencji na grę w europejskich pucharach. W uzasadnieniu podkreślano niepewne źródła finansowania klubu i spory między właścicielami – pisze sport.pl.

Tę niepewność, zdaniem portalu, mają wzbudzać tajne negocjacje z prezydentem Wrocławia. Jednak żadna ze stron nie chce komentować tych doniesień.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glews, 2013-06-01 14:03:48

    Solarz bawi się Dudim jak breloczkiem od swego mercedesa. Dyktuje warunki bo wie, że dzięki jego polityce, miasto jest gołe i wesołe. Oczywiście szasta naszymi pi9eniędzm,i,b bo jest kompletnie oderwany od życia szarego człowieka. Jemu się wydaje, że we Wrocku mieszkają sami milionerzy i developerzy...? Ciekawe jakie zioło pali?  rozwiń