Nie będzie dalszego spowolnienia dynamiki wzrostu PKB?

Po publikacji danych GUS o PKB w II kwartale minister finansów Jacek Rostowski ocenił, że nie ma powodu do zmiany prognozy wzrostu PKB na br., zapisanej w budżecie na poziomie 2,5 proc. Dodał, że w III kw. nie spodziewa się dalszego spowolnienia dynamiki wzrostu PKB.
Nie będzie dalszego spowolnienia dynamiki wzrostu PKB?

ZAKTUALIZOWANA: "Jeśli chodzi o II kwartał, to dane są rozczarowujące. Gorsze niż się większość analityków spodziewała. Pokrywają się dosyć precyzyjnie ze spowolnieniem dochodów podatkowych w II kwartale, które jednak nie pogłębią się w III kwartale" - powiedział w czwartek Rostowski dziennikarzom w Sejmie.

"Dalszego spowolnienia (dynamiki PKB - red.) w III kwartale nie ma powodu się spodziewać" - dodał.

GUS podał w czwartek, że PKB wzrósł w II kwartale 2012 roku o 2,4 proc. wobec oczekiwań rynkowych na poziomie 2,9 proc. i po wzroście w I kwartale 2012 roku o 3,5 proc.

Zdaniem ministra finansów nie ma powodów do zmiany prognozy wzrostu PKB zapisanej w tegorocznym budżecie na poziomie 2,5 proc.

"Nie widzę powodu do zmiany prognozy wzrostu PKB na ten rok. Spodziewam się, że wzrost będzie na poziomie mniej więcej 2,5 proc." - powiedział.

"Jeśli wzrost w tym roku będzie na poziomie 2,5 proc., to budżet na 2013 rok nie powinien znacząco odbiegać od tego, co już prezentowaliśmy" - dodał.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU