PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie będzie jednolitego naboru dla urzędników

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    14 lipca 2011 - 06:34

Pracownicy urzędów państwowych nie będą zatrudniani na podobnych zasadach jak członkowie korpusu służby cywilnej i pracownicy samorządowi.
Posłowie ostatecznie wycofali się z pomysłu, aby przy okazji wprowadzania ułatwień w zatrudnianiu niepełnosprawnych w urzędach ujednolicono również zasady zatrudniania pracowników w całej administracji publicznej. W rezultacie otwarty i konkurencyjny nabór obowiązywać będzie nadal tylko w służbie cywilnej i samorządach – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wczoraj w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, ustawy o pracownikach samorządowych i niektórych innych ustaw. Propozycje zmian poparły wszystkie kluby poselskie.

Eksperci wskazują, że brak jednolitych zasad zatrudniania wciąż będzie ograniczać dostęp do stanowisk urzędniczych.

Projekt przewiduje też zmiany w zatrudnieniu w administracji publicznej osób niepełnosprawnych. Zgodnie z nim jeśli wśród pięciu najlepszych kandydatów na stanowisko w służbie cywilnej i urzędach samorządowych znajdzie się taka osoba, zyska ona pierwszeństwo w zatrudnieniu. Ta zasada nie będzie obowiązywać w innych urzędach państwowych (poza służbą cywilną) – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.