PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie będzie nowego podatku

  • GK    11 czerwca 2012 - 11:19
Nie będzie nowego podatku

Założenia Krajowej Polityki Miejskiej nie przesądzają, czy i w jakim kierunku powinny pójść zmiany w systemie podatku od nieruchomości.
W związku z wątpliwościami, które pojawiły się w toku zakończonych konsultacji społecznych „Założeń Krajowej Polityki Miejskiej”, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego informuje, że z dokumentu nie wynika wprowadzenie żadnego nowego podatku.

Czytaj też: Są gotowe założenia polityki miejskiej

Ministerstwo przyznaje, że istniejący podatek od nieruchomości jest jednym z narzędzi mogących przyczyniać się do realizacji polityki miejskiej.

– Jednak przedstawione przez resort założenia w żadnym wypadku nie przesądzają, czy i w jakim kierunku powinny pójść zmiany w systemie tego podatku. W tym zakresie nie poczyniono żadnych wiążących ustaleń – uspokaja ministerstwo.

Założenia Krajowej Polityki Miejskiej zawierają jedynie kierunkowe propozycje, będące podstawą do opracowania właściwego dokumentu, czyli projektu „Krajowej Polityki Miejskiej”. KPM, jako dokument strategiczny, również będzie poddawana szerokim konsultacjom społecznym.

– Liczymy, że w toku konsultacji wypracowane zostaną takie rozwiązania, które będą stanowiły optymalną odpowiedź na wyzwania stojące przed obszarami miejskimi – informuje resort.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.