PARTNER PORTALU
 • BGK

Nie będzie podatku katastralnego

 • PAP/ZWI    19 listopada 2011 - 14:58
Nie będzie podatku katastralnego

Donald Tusk, odpowiadając na pytania 130 posłów, oświadczył, że nie planuje wprowadzenia podatku katastralnego, który mógłby zapewnić samorządom większe wpływy do budżetów.
Pytanie o podatek zadała mu Beata Kempa z Solidarnej Polski. Posłanka oceniła, że premier w expose, oprócz zwiększenia podatków i zabrania ulg, nie zaproponował zupełnie nic. „Oszczędzanie musi pan zacząć od siebie i zlikwidować swoje „Bizancjum” – mówiła Kempa.

Czytaj też: Reformy mają poprawić kondycję kraju, co z przyszłą kondycją samorządów? Nie wiadomo

Według niej, po czterech latach rządu Platformy stoimy na granicy bankructwa, a w odczuciu społecznym rozdźwięk między tym, co jest kreowane przez rząd w mediach a rzeczywistością, stale się powiększa.

Jak oceniła, proponowana przez Tuska polityka nie rozwiązuje kompleksowo i całościowo problemów społecznych i gospodarczych. Według niej jedynym lekarstwem na obniżenie długu, jaki zaproponował premier na najbliższe cztery lata, jest likwidacja ulgi internetowej i innych ulg. Ponadto – w ocenie Kempy – wydłużenie wieku emerytalnego znacznie utrudni znalezienie pracy głównie młodym ludziom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • życzliwy, 2011-11-21 11:08:25

  Podatek katastralny jest dobry w krajach zamożnych , a nie tam gdzie wszyscy sa na dorobku.W polsce ciągle mamy nie uregulowane sprawy własności gruntów i nieruchomości , wiele osób nie przepisuje domu po rodzicach na siebie bo nie ma pieniędzy na notariusza , a co tu mówić o podatku katastralnym. M...iasta i gminy niech sie wezma do roboty i uchwajlą wreszcie plany zagospodarowania , niech nie blokuja pozwoleń na budową , niech traktują ludzi jak swoich chlebodawców , a nie petentów ,ktorych można wyrzucić za drzwi i w tedy będą miały kasę.Ale najłatwiej urzędnikom tylko wyciagać ręce po kasę do centralnego budżetu , do ludzi a nic nie robić . Przecież to oni są dla nas , a nie my dla nich. Jak się komuś wydaje,że podatek katastralny uwali tylko bogatych to jest w wielkim błedzie. Niestey zawiść i nienawiść odbiera rozum wielu ludziom, a jeszcze wątroba ich może zacząc boleć niech mają to na uwadze.  rozwiń
 • Horror - kataster, 2011-11-21 09:25:32

  Nalezy wniesc inicjatywe legislacyjna poprzez lokalnych (pozaukladowych)poslow, a nie czekac na rzad. Co to ma znaczyc, ze ustawy wprowadza rzad, a nie poslowie ? To tak, jakby wilk pilnowal owiec. Rzad nigdy sam sie dobrowolnie nie pozbawi wplywow, ktore daje mu monopol na podatki.
 • KAJAK, 2011-11-21 08:29:09

  Panie Wkurzony, na naukę nigdy za późno. A podatek katastralny to nic innego tylko kategoria polityczna, bowiem mówiący o wprowadzeniu tego podatku i jego przeciwnicy posługują się argumentami z paskownicy....