Nie będzie podatku katastralnego

Donald Tusk, odpowiadając na pytania 130 posłów, oświadczył, że nie planuje wprowadzenia podatku katastralnego, który mógłby zapewnić samorządom większe wpływy do budżetów.
Nie będzie podatku katastralnego

Pytanie o podatek zadała mu Beata Kempa z Solidarnej Polski. Posłanka oceniła, że premier w expose, oprócz zwiększenia podatków i zabrania ulg, nie zaproponował zupełnie nic. „Oszczędzanie musi pan zacząć od siebie i zlikwidować swoje „Bizancjum” – mówiła Kempa.

Czytaj też: Reformy mają poprawić kondycję kraju, co z przyszłą kondycją samorządów? Nie wiadomo

Według niej, po czterech latach rządu Platformy stoimy na granicy bankructwa, a w odczuciu społecznym rozdźwięk między tym, co jest kreowane przez rząd w mediach a rzeczywistością, stale się powiększa.

Jak oceniła, proponowana przez Tuska polityka nie rozwiązuje kompleksowo i całościowo problemów społecznych i gospodarczych. Według niej jedynym lekarstwem na obniżenie długu, jaki zaproponował premier na najbliższe cztery lata, jest likwidacja ulgi internetowej i innych ulg. Ponadto – w ocenie Kempy – wydłużenie wieku emerytalnego znacznie utrudni znalezienie pracy głównie młodym ludziom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Podatek katastralny jest dobry w krajach zamożnych , a nie tam gdzie wszyscy sa na dorobku.W polsce ciągle mamy nie uregulowane sprawy własności gruntów i nieruchomości , wiele osób nie przepisuje domu po rodzicach na siebie bo nie ma pieniędzy na notariusza , a co tu mówić o podatku katastralnym. M...iasta i gminy niech sie wezma do roboty i uchwajlą wreszcie plany zagospodarowania , niech nie blokuja pozwoleń na budową , niech traktują ludzi jak swoich chlebodawców , a nie petentów ,ktorych można wyrzucić za drzwi i w tedy będą miały kasę.Ale najłatwiej urzędnikom tylko wyciagać ręce po kasę do centralnego budżetu , do ludzi a nic nie robić . Przecież to oni są dla nas , a nie my dla nich. Jak się komuś wydaje,że podatek katastralny uwali tylko bogatych to jest w wielkim błedzie. Niestey zawiść i nienawiść odbiera rozum wielu ludziom, a jeszcze wątroba ich może zacząc boleć niech mają to na uwadze. rozwiń

życzliwy, 2011-11-21 11:08:25 odpowiedz

Nalezy wniesc inicjatywe legislacyjna poprzez lokalnych (pozaukladowych)poslow, a nie czekac na rzad. Co to ma znaczyc, ze ustawy wprowadza rzad, a nie poslowie ? To tak, jakby wilk pilnowal owiec. Rzad nigdy sam sie dobrowolnie nie pozbawi wplywow, ktore daje mu monopol na podatki.

Horror - kataster, 2011-11-21 09:25:32 odpowiedz

Panie Wkurzony, na naukę nigdy za późno. A podatek katastralny to nic innego tylko kategoria polityczna, bowiem mówiący o wprowadzeniu tego podatku i jego przeciwnicy posługują się argumentami z paskownicy....

KAJAK, 2011-11-21 08:29:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU