PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie będzie zmian w ordynacji wyborczej?

  • PAP/EM    21 marca 2017 - 14:01
Nie będzie zmian w ordynacji wyborczej?
Do wakacji zostaną przygotowane projekty dotyczące zmian w ordynacji wyborczej. (fot.flickr/piotr drabik)

Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło decyzji kiedy pojawi się projekt zmian w ordynacji wyborczej - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Mazurek podczas briefingu w Sejmie odniosła się do publikacji "Dziennika Gazety Prawnej", który napisał, że w PiS zapadła decyzja, w jaki sposób wdrożyć zasadę maksimum dwóch kadencji w fotelu szefa samorządu.

"Zdecydowano, że ta reguła wchodzi w życie od razu. Do wakacji zostaną przygotowane projekty dotyczące zmian w ordynacji wyborczej oraz w sprawie metropolii warszawskiej - mówi, cytowany przez "DGP" Grzegorz Adam Woźniak (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

"Nie wiem, gdzie taka decyzja zapadła, na pewno nie u Jarosława Kaczyńskiego, na pewno nie w prezydium partii czy klubu. Takiej decyzji czy projekt będzie gotowy jutro, za trzy miesiące czy miesiąc nie ma" - oświadczyła Mazurek.

Zapowiadane przez PiS zmiany w ordynacji wyborczej mają m.in. ograniczyć do dwóch kadencji możliwość sprawowania urzędu przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Piotr, 2017-03-21 18:00:17

    Najważniejsza jest zmiana kart do głosowania. Książeczki, te nawet ze wstępami i spisem treści nie będą najlepsze. Jak będzie tzw. płachta, czyli na jednej dużej karcie wszystkie komitety z nazwiskami kandydatów, to wyborca ( nie czarujmy się, że przygotowany do tego na kogo chce głosować ) po jej r...ozwinięciu zobaczy od razu wszystkie listy i wszystkich kandydatów, jak będą takie same nazwiska na więcej niż jednej liście, to Go zastanowi i pomyśli o imieniu, o tym co to za lista, a nie szybciutko głos, a później rozterka, że to nie to imię, nie ta lista.  rozwiń