PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie było nieprawidłowości przy przetargu na tramwaje w Krakowie

  • PAP    8 stycznia 2014 - 17:02
Nie było nieprawidłowości przy przetargu na tramwaje w Krakowie

- Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła w środę odwołania od wyniku przetargu na dostawę dla Krakowa 36 niskopodłogowych, przegubowych wagonów tramwajowych wraz ze specjalistycznym wyposażeniem. Wygranym w przetargu pozostaje bydgoska Pesa.
Odwołania złożyły spółki: Newag z Nowego Sącza i Solaris Bus & Coach z Owińsk. Zamawiającym było Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z Krakowa.

Przetarg wygrała Pesa; zaproponowała cenę za pojazdy wynoszącą ponad 358 mln zł netto.

Podstawowy zarzut obu odwołujących dotyczył niespełnienia przez Pesę wymogu dotyczącego odpowiedniego doświadczenia wymaganego przez zamawiającego - poinformowała rzecznik prasowy KIO Małgorzata Stręciwilk. Izba uznała ten zarzut za niezasadny.

Newag złożył też drugie odwołanie - wobec oferty Solarisa i w tym przypadku jeden z zarzutów potwierdził się, ale - jak wyjaśniła Stręciwilk - uwzględnienie tego zarzutu oznacza jedynie przesunięcie Solarisa na liście wyników przetargu, natomiast wygranym nadal pozostaje bydgoska Pesa.

Obu odwołującym przysługuje skarga od wyroku KIO do sądu okręgowego.

Jak wyjaśnił rzecznik krakowskiego MPK Marek Gancarczyk, nowe pojazdy zostaną skierowane na najbardziej obciążone linie nr 4 i 24. Na razie nie jest znana data podpisania umowy z dostawcą tramwajów.

Do tej pory przetargi na dostawy nowych tramwajów dla Krakowa wygrywała niemiecka firma Bombardier Transportation. Od 2000 r. dostarczyła ona 74 nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje.

W sumie krakowski przewoźnik podsiada ponad 260 tramwajów, z czego niemal połowa to pojazdy z obniżoną podłogą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: