PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie każdą decyzję można kwestionować

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    5 października 2011 - 06:50
Nie każdą decyzję można kwestionować

Nie można zaskarżyć uchwały jednostki samorządu terytorialnego, która odmawia usunięcia naruszenia prawa.
Zarząd Województwa Podlaskiego uchwałą odwołał dyrektora naczelnego i artystycznego miejscowej opery i filharmonii. Odwołany uznał, że decyzja była bezprawna i wezwał organ do usunięcia naruszenia prawa – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Organ odmówił uwzględnienia wezwania. Sprawa trafiła do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Sędziowie przypomnieli, że przedmiotem skargi do sądu administracyjnego mogą być wyłącznie ściśle określone formy działalności organów administracji wskazane w ustawie Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

Na przykład są nimi decyzje administracyjne, postanowienia, na które służy zażalenie albo kończące postępowanie, a także postanowienia rozstrzygające sprawę co do istoty. W ocenie sądu kwestionowana uchwala nie mieści się w żadnej z kategorii aktów zaskarżalnych do sądu administracyjnego – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ciekawa, 2011-10-11 22:01:03

    Podtytuł: „ Nie można zaskarżyć uchwały jednostki samorządu terytorialnego, która odmawia usunięcia naruszenia prawa.” może wprowadzić czytelników w błąd . Po odmowie (lub bezczynności) organu samorządowego na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, pozostaje tylko skarga do WSA.... To omówiona w treści sprawa, tj. odwołanie ze stanowiska, nie podlega kompetencji WSA.  rozwiń