Nie koniec batalii o ogrody działkowe

Marszałek Sejmu, wiceprzewodnicząca PO Ewa Kopacz zadeklarowała, że jej partia opowiada się za utrzymaniem praw działkowców. A Ruch Palikota opracuje nowy projekt ustawy o rodzinnych ogródkach działkowych.
Nie koniec batalii o ogrody działkowe

ZAKTUALIZOWANY. "Decyzja naszego klubu zapadła już wczoraj, na wyjazdowym posiedzeniu klubu. Jesteśmy zwolennikami, aby utrzymać działkowcom ich prawa; (...) nie możemy odbierać (praw) tym ludziom, szczególnie emerytom, rencistom, którzy jak sami mówią, również przed kamerami, że te ogródki, te ich malutkie poletka, to ich sens i radość życia" - powiedziała na środowej konferencji prasowej w Sejmie Kopacz.

Marszałek poinformowała, że projekty złożone przez różne kluby w tej sprawie będą procedowane wspólnie.

Czytaj też: Za likwidacją ogródków lobbują deweloperzy i zadłużone miasta?

Ruch Palikota opracuje nowy projekt ustawy o rodzinnych ogródkach działkowych - zapowiedział w środę poseł RP Dariusz Dziadzio. Trybunał Konstytucyjny zakwestionował w środę 24 przepisy obecnej ustawy.

Przygotowanie swoich projektów zapowiedziały w środę również kluby PO i SLD. Propozycję w tej sprawie zamierza też przedstawić PiS.

"Chciałbym uspokoić działkowców - Ruch Palikota podejmie odpowiednie działania na rzecz przygotowania i uchwalenia ustawy, która zapewni działkowcom spokojne korzystanie z działek" - powiedział Dziadzio w środę na konferencji prasowej w Sejmie.

Zaapelował też do działkowców, aby do jego biura poselskiego przesyłali swoje propozycje i pomysły dotyczące nowej ustawy.

Dziadzio przypomniał, że ustawa o rodzinnych ogródkach działkowych została uchwalona w 2005 roku.

"Miała to być ustawa, która da możliwość wytchnienia dla uboższej części społeczeństwa na terenach zielonych na terenach miast. Niestety okazało się, że w pewnym momencie ta ustawa dała nieograniczone pole do popisu dla Polskiego Związku Działkowców, bez żadnej kontroli. Spowodowało to, że pojawiło się wiele nieprawidłowości" - powiedział poseł Ruchu.

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

zlikwidowac PZD ZARZAD R.O.D. biora od dzialkowcow pieniadze nic nie dajac w zamian .Dzialkowcy placa na ich cieple posadk.rozwiazac a tereny dzilkowe oddac zarzadom terytorialnym na ustalonych warunkach

jancia, 2013-01-10 14:00:52 odpowiedz

Nie dajcie sie nabrać Kopaczowej i tej całej PO czy Palikotowi - to tylko taka zagrywka - tu chodzi o kasę, o nic więcej! Tyle naliczą, że nikt tego nie będzie w stanie zaplacic i o to tu chodzi.

jolanta1, 2012-07-13 15:36:35 odpowiedz

Ci Developerzy ktorzy tak lobbuja za odebraniem dzialek beda niby te "parki" budowac ??? Skad ty sie czlowieku urwales.

zonk, 2012-07-13 07:57:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU