PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie porządkują ksiąg wieczystych

  • Przegląd prasy/Radio Olsztyn    9 czerwca 2011 - 09:35
Nie porządkują ksiąg wieczystych

Olsztyńska delegatura Najwyższej Izby Kontroli źle oceniła działania warmińsko-mazurskich samorządów i wojewody w zakresie porządkowania ksiąg wieczystych.
Rząd we wrześniu 2007 roku wprowadził ustawę, która miała uregulować stan prawny nieruchomości publicznych – informuje Radio Olsztyn.

Zgodnie z nią, samorządy miały uporać się z porządkowaniem ksiąg do 19 listopada 2009 roku, jednak jak wynika z kontroli NIK, tak się nie stało.

Zdaniem odpowiedzialnego za nadzór samorządów nad porządkowaniem ksiąg wieczystych Stanisława Kowalskiego – wicedyrektora wydziału Infrastruktury, Geodezji i Rolnictwa warmińsko – mazurskiego urzędu wojewódzkiego, opóźnienia wynikają z tego, że ustawa nie przewidziała długich procedur porządkujących księgi wieczyste.

Negatywna kontrola NIK dotyczy lat 2007-2009, jednak po tych latach porządkowanie ksiąg wieczystych przyspieszyło i warmińsko-mazurskie uporządkowało już stan prawny około 95 procent nieruchomości samorządowych i skarbu państwa – podaje Radio Olsztyn.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.