Nie tylko cena w przetargu na kładkę nad torami

  • KrosnoCity.pl
  • 26-06-2015
  • drukuj
Rozstrzygnięto przetarg na remont kładki nad torami kolejowymi w Krośnie. O wyborze wykonawcy zdecydował dłuższy okres gwarancyjny. Prace mają zakończyć się jesienią.
Nie tylko cena w przetargu na kładkę nad torami
Kładka nad torami przy ul. Pużaka (fot.Piotr Dymiński/KrosnoCity.pl)

O fatalnym stanie kładki nad torami przy ul. Pużaka informowaliśmy w ubiegłym roku.
Remont z prawdziwego zdarzenia ma zostać zakończony w listopadzie tego roku.

19 czerwca Urząd Miasta ogłosił wyłonienie wykonawcy. Oferty złożyły dwie firmy na podobne kwoty. Przedsiębiorstwo Budowlane "Stalomst" ze Stalowej Woli na 790 876,90 zł oraz Zakład Robót Drogowych i Budowlanych s. c. "Drog-Rem" z Orzechówki. na 757 495,50 zł.

W przetargu Urząd Miasta kierował się najniższą ceną brutto i długością okresu gwarancji i rękojmi, jako kryteriami oceny ofert.

Wybrano droższą ofertę ze względu na dłuższy okres gwarancji i rękojmi za wady. “Stalmost" daje 7 lat gwarancji.

Zakres robót jest szeroki

Kładka zostanie praktycznie przebudowana. Przetarg obejmuje między innymi rozbiórkę elementów drewnianych, wymianę skorodowanych elementów stalowych konstrukcji kładki na nowe, wykonanie nowej nawierzchni kładki z desek grubości 5 cm z drewna (modrzewiowego) odpornego na długotrwały wpływ czynników atmosferycznych, montaż nowych podłużnic drewnianych i krawężników z drewna (modrzewiowego). Elementy drewniane będą frezowane, a przez to zabezpieczone przed śliskością nawierzchni.

Ponadto wymieniona ma zostać uszkodzona balustrada od strony ul. Mielczarskiego, a istniejące balustrady zostaną przystosowane do obowiązujących przepisów. Dodatkowo wymienione zostanie oświetlenie, wyremontowane będą też fundamenty i schody na peron.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU