Nie wdrożyliśmy ponad 20 dyrektyw unijnych

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 19-05-2010
  • drukuj
W Unii Europejskiej jesteśmy na szarym końcu, jeśli chodzi o terminowość wdrażania dyrektyw. Gorzej wypadamy także od Węgier, Słowenii i Czech.

Polska najwolniej wprowadza w życie prawo unijne. Zalegamy z wdrożeniem do krajowego systemu prawa ponad 20 dyrektyw. Takie dane wynikają z raportu przygotowanego w ramach programu Ernst & Young „Sprawne państwo” – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Okazuje się, że gorzej wypadamy nawet od Czechów, którzy w 2005 r. mieli dwa razy większe zaległości od nas. Autorzy raportu pokazują, że średnio każdego roku Polska boryka się z 25 niewdrożonymi dyrektywami. Ich zdaniem trzeba wzmocnić koordynację oraz usprawnić systemy planowania legislacyjnego, aby kraj dogonił czołówkę nowych członków UE.

Powodem opóźnień jest m.in. polskie prawo, bo dyrektywy muszą być wprowadzane w drodze ustawy. Wpływ miały także wcześniejsze wybory parlamentarne, które sprawiły, że wiele projektów nowelizacji ustaw musiało być opracowywanych od nowa – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Po co wprowadzać unjne prawa, skoro polscy politycy kierują się swoimi? Efekty będą widoczne po końcu ich kadencji, toteż nie będzie winnych. Tak już było, jest, i będzie...

sunrydz, 2010-05-19 15:00:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU