PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie wdrożyliśmy ponad 20 dyrektyw unijnych

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    19 maja 2010 - 06:46

W Unii Europejskiej jesteśmy na szarym końcu, jeśli chodzi o terminowość wdrażania dyrektyw. Gorzej wypadamy także od Węgier, Słowenii i Czech.
Polska najwolniej wprowadza w życie prawo unijne. Zalegamy z wdrożeniem do krajowego systemu prawa ponad 20 dyrektyw. Takie dane wynikają z raportu przygotowanego w ramach programu Ernst & Young „Sprawne państwo” – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Okazuje się, że gorzej wypadamy nawet od Czechów, którzy w 2005 r. mieli dwa razy większe zaległości od nas. Autorzy raportu pokazują, że średnio każdego roku Polska boryka się z 25 niewdrożonymi dyrektywami. Ich zdaniem trzeba wzmocnić koordynację oraz usprawnić systemy planowania legislacyjnego, aby kraj dogonił czołówkę nowych członków UE.

Powodem opóźnień jest m.in. polskie prawo, bo dyrektywy muszą być wprowadzane w drodze ustawy. Wpływ miały także wcześniejsze wybory parlamentarne, które sprawiły, że wiele projektów nowelizacji ustaw musiało być opracowywanych od nowa – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • sunrydz, 2010-05-19 15:00:43

    Po co wprowadzać unjne prawa, skoro polscy politycy kierują się swoimi? Efekty będą widoczne po końcu ich kadencji, toteż nie będzie winnych. Tak już było, jest, i będzie...