PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie wydłużą czasu odwołań od ocen okresowych

  • AT    6 listopada 2013 - 07:37
Nie wydłużą czasu odwołań od ocen okresowych

Po przekroczeniu terminu rozpatrzenia odwołania od oceny okresowej pracownika samorządowego można wskazać kolejny termin - informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAC).
Według MAC ustawowy termin ma charakter instrukcyjny, a nie zawity. Po jego upływie można więc skutecznie dokonać czynności prawnej.

MAC odrzuciło propozycję, by wydłużyć do 30 dni okres przewidziany na rozpatrzenie odwołania od oceny okresowej pracownika samorządowego. Ustawodawca określił, że kierownik jednostki ma na to 14 dni (art. 27 ust. 6 ustawy o pracownikach samorządowych). Resort tłumaczył swoje stanowisko tym, że ustawowy termin ma charakter instrukcyjny, a nie zawity co oznacza, że jego upływ nie pozbawia kierownika jednostki kompetencji do rozpatrzenia wniesionego odwołania.

Mimo że ustawa o pracownikach samorządowych nie przewiduje wprost tego rozwiązania, dopuszczalne wydaje się, aby kierownik jednostki, do którego kierowane jest odwołanie, wskazał nowy termin jego rozpatrzenia - podaje Ministerstwo.

Zasady oceny pracowników samorządowych korespondują z rozwiązaniami zawartymi w art. 83 ustawy o służbie cywilnej, ustalającymi mechanizm weryfikacji oceny okresowej członków korpusu służby cywilnej. Regulacje są względem siebie jednolite - ustalają 14- dniowy termin rozpatrzenia odwołania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.