PARTNER PORTALU
 • BGK

Niehumanitarne środki przy wyprowadzaniu psa

 • Przegląd Prasy/Rzeczpospolita    13 lutego 2013 - 09:32
Niehumanitarne środki przy wyprowadzaniu psa

Nadmierne środki ostrożności narzucane przy wyprowadzaniu zwierząt mogą się okazać niehumanitarne.
Jak informuje "Rzeczpospolita" Rada Miejska Białegostoku przyjęła regulamin czystości i porządku, a w nim m.in. zasady wyprowadzania psów. Regulamin mówi, że wyprowadzanie psów dozwolone jest jedynie na smyczy i w kagańcu.

Można spuścić psa ze smyczy tylko w miejscach mało uczęszczanych. Zasad tych muszą przestrzegać właściciele psów wszystkich ras, nie tylko agresywnych - informuje "Rz."

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • krzyciel, 2013-02-14 14:25:54

  A czy humanitarne jest, że rozpuszczony kundel - bez kagańca i smyczy - obszczekuje i obskakuje przechodniów? Miasto to środowisko życia ludzi. Przede wszystkim. Zwierzęta są tu tylko dodatkiem. I nie widzę możliwości, by prawa zwierząt miały w mieście dominować nad prawami ludzi. A jeśli chodzi o h...umanitaryzm wobec psów, to czy humanitarne jest trzymanie na 30-40 m2 np. owczarka niemieckiego? I czy ktoś się martwi, że takiemu np. wodołazowi może być źle w ogrzewanym zimą, a przez to przegrzanym i przesuszonym mieszkaniu? Smysz i kaganiec - owszem - ograniczają swobodę psa. Ale dzięki temu zwiększają swobodę ludzi, którzy nie muszą się obawiać nieprzewidzianych reakcji czworonogów (a ugryźć może każdy pies - nie tylko niebezpiecznej rasy).  rozwiń
 • toni, 2013-02-13 23:58:10

  bardzo miłe jest takie milczenie...
 • pańcia, 2013-02-13 22:18:45

  Ja bym raczej widziała urzędników w kagańcach i na smyczy.