PARTNER PORTALU
  • BGK

Nieoczekiwane wsparcie Przewozów Regionalnych

  • JL    28 kwietnia 2010 - 09:22
Nieoczekiwane wsparcie Przewozów Regionalnych

Samorządy województw w 2012 r. otrzymają 150 mln zł na finansowanie Przewozów Regionalnych, których są właścicielami.
Przewiduje to projekt ustawy o zmianie ustawy o Funduszu Kolejowym oraz ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe, którego pierwsze czytanie odbyło się 27 kwietnia na wspólnym posiedzeniu sejmowych komisji Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. To dobra wiadomość dla samorządów, chociaż nie rozwiązuje wszystkich problemów Przewozów Regionalnych.

W posiedzeniu uczestniczyli także przedstawiciele samorządów regionalnych – wicemarszałek woj. małopolskiego Roman Ciepiela, marszałek woj. śląskiego Bogusław Śmigielski oraz wicemarszałek woj. podkarpackiego Bogdan Rzońca.

Oprócz dokapitalizowania Przewozów Regionalnych w projekcie znalazł się zapis mówiący, że jeszcze w tym roku PKP przekażą Przewozom Regionalnych wszystkie nieruchomości niezbędne do funkcjonowania spółki.

Zdaniem Romana Ciepieli przekazanie 150 mln zł reguluje problem strat, które poniosły Przewozy Regionalne w 2008 r., ale nie likwiduje wszystkich kłopotów spółki, która została przekazana samorządom z ogromnymi długami. Sprawa wymaga dalszych rozmów z udziałem samorządów, rządu i PKP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.