PARTNER PORTALU
  • BGK

Niepełnosprawni ciągle mają pod górkę

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    24 listopada 2011 - 07:08
Niepełnosprawni ciągle mają pod górkę

Nowe przepisy dają osobom z niepełnosprawnością pierwszeństwo w zatrudnianiu w administracji. Ta nie jest jednak gotowa na ich przyjęcie.
Niepełnosprawni w niektórych urzędach nie stanowią nawet pół procentu ogółu pracowników. Ma to zmienić nowelizacja ustawy o służbie cywilnej, która wchodzi w życie w najbliższą sobotę – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: W urzędach wciąż za mało niepełnosprawnych

Ustawa obejmuje regulacją prawie całą administracje publiczną, począwszy od samorządów, a kończąc na urzędach centralnych. W wypadku tych pierwszych osoba z orzeczoną niepełnosprawnością zostanie zatrudniona w urzędzie, jeżeli znajdzie się w piątce najlepszych kandydatów.

Jeśli jeden z nich będzie chciał skorzystać z preferencyjnych warunków, musi już na etapie naboru przedstawić wraz z innymi wymaganymi dokumentami ten potwierdzający ograniczenie sprawności.

Korzystne rozwiązania dla niepełnosprawnych nie dotyczą jednak konkursu na wolne stanowiska kierownicze (np. naczelnika wydziału). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby na zwykłych warunkach ubiegały się o nie również osoby ze schorzeniami – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.