Nieprawidłowości w rozliczaniu dotacji

  • wer/gorzow.pl
  • 26-12-2011
  • drukuj
Podczas ostatniej sesji rady miasta prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak przedstawił wyniki kontroli, jaką przeprowadzono w gorzowskim klubie sportowym AZS-PWSZ.
Nieprawidłowości w rozliczaniu dotacji

Kontrola została przeprowadzona przez wydział audytu wewnętrznego, kontroli i analiz gorzowskiego magistratu na podstawie upoważnienia prezydenta miasta. Dotyczyła prawidłowości wykorzystania dotacji udzielonych z budżetu miasta w latach 2008 - 2011.

Wyniki kontroli pokazały między innymi, że klub nie wszystkie środki otrzymane z budżetu Gorzowa wykorzystał prawidłowo.

- Zawsze popierałem sport, jestem kibicem. Ale jest jeden warunek, że dotacje z miasta mają być uczciwie rozliczane. Kontrole będą przeprowadzane w kolejnych klubach. Jeżeli mamy dotować kluby sportowe, to muszą się uczciwie rozliczać z otrzymanych pieniędzy - mówił podczas sesji prezydent Tadeusz Jędrzejczak (zabierz głos/oceń prezydenta).

Ponadto nie w pełni do postanowień w umowach zawartych z prezydentem miasta stosował się także klub sportowy AZS-AWF. Kontrolę przeprowadzono w 2010 roku.

Kontrole w kolejnych klubach zaplanowane zostały na styczeń 2012 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU