PARTNER PORTALU
  • BGK

Nietypowe zwolnienia z podatku od nieruchomości

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    28 maja 2012 - 07:48
Nietypowe zwolnienia z podatku od nieruchomości

Rady gmin i miast mają uprawnienia do wprowadzenia zwolnień z podatku od nieruchomości. Preferencyjnie traktują biblioteki, cmentarze, obiekty sportowe, rezygnując z należnych wpływów z podatków.
Chodzi o zwolnienia inne niż wynikające z ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Jak wynika z analizy uchwał rad gmin i miast, zakres tych zwolnień jest bardzo szeroki – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Typowe zwolnienia dotyczą gruntów, budynków i budowli należących do przedsiębiorstw, które zobowiążą się do zatrudnienia nowych pracowników.

Gminy i miasta wprowadzają dość często również zwolnienia nietypowe. Nieopodatkowane są grunty, budynki, budowle oraz ich części m.in. wykorzystywane wyłącznie na cele ochrony przeciwpożarowej, zajęte na potrzeby świetlic i sal wiejskich, wykorzystywane w zakresie wypożyczania książek i czytelnictwa, kultury i sztuki oraz sportu, świadczenia pomocy społecznej, a także zajęte na cmentarze oraz zieleńce ogólnodostępne – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.