PARTNER PORTALU
  • BGK

NIK doniosła na prezydenta Wrocławia

  • przegląd prasy/Gazeta Wrocławska    22 stycznia 2014 - 07:19
NIK doniosła na prezydenta Wrocławia

Najwyższa Izba Kontroli doniosła na prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza do rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.
Doniesienie wpłynęło pod koniec grudnia ubiegłego roku, a nieprawidłowości, których dotyczy, NIK ujawnił... już rok wcześniej - podaje gazetawroclawska.pl

Rzecz dotyczy sprawozdań finansowych gminy Wrocław o zadłużeniu gminy i wszystkich podległych jej jednostek oraz firm. NIK w czasie kontroli ujawnił pomyłki i błędy w sprawozdaniach. Nie wszystkie długi i zobowiązania były wpisywane do sprawozdań.

Wśród osób odpowiedzialnych za nieprawidłowości NIK wymienił m.in. prezydenta Rafała Dutkiewicza i oddał sprawę do Rzecznika Dyscypliny. 

Więcej: gazetawroclawska.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • darek2506, 2014-01-22 21:53:57

    coś mało wpisów, a Rafał dalej robi dobrą minę do złej gry. Może Panie Rafale tak otworzyć jeszcze kilka spółeczek z udziałami gminy? Poukrywa się troszkę długów, narobi nowych, bo trzeba kolesi z kliki wsadzić do zarządu, za kilkadziesiąt tysięcy złotych/miesiąc. A Wrocławianie to patałachy, które ...i tak za Panem pójdą - przecież pan tak dużo zrobił. Wrocław w korkach stoi, debile z zarządzania ruchem albo są ślepi albo nie wiedzą na czym polega sterowanie ruchem, na komunikacji miejskiej tylko w centrum można polegać, szlabany kolejowe ze wszystkich stron paraliżują Wrocław, parkingów brak, a te wybudowane z kasy podatników (Nowy Targ) kosztują aż 4 zł/h więc ludziska parkują w dominikańskiej, wydaje się zezwolenia budowlane każdemu i wszędzie byle zasilić kasę (na kolejne wypłaty dla kolejnych członków zarządów w spółeczkach) bez pomyślunku o infrastrukturze (place zabaw, boiska czy dla najbardziej wymagających - droga dojazdowa). Nie wspomnę już o umożliwieniu wydymania Śląska i Wrocławian przez Solorza ze słońcem w herbie. Szkoda, z Pan taki hojny dla swojej bandy - a Wrocław niedomaga, szumne projekty - filharmonia, fontanna, wagoniki nad Odrą - a Wrocławianie wracają 1,5h do domu w korkach. Ale i tak będzie uśmieszek stwierdzający - nic się nie stało, przecież ja jestem bezpartyjny, bezukładowy i bezkonkurencyjny. Szkoda że media też ma Pan w kieszeni, bo już dawno mieszkańcy naszego pięknego miasta (piszę o wrocławianach) dawno wykopaliby Pańska szacowną pupę  rozwiń
  • gleon, 2014-01-22 11:31:27

    O nasz nieomylny, Złotousty Prezesie wszystkich Prezesów kto to dybie na cię! Czyżby znowu trzeba będzie podwyższyć kaskę dla "Układu" wspierającego twoje przeczyste kręgi!