PARTNER PORTALU
  • BGK

NIK pozytywnie ocenia wykonanie budżetów JST

  • bad    18 czerwca 2014 - 18:23
NIK pozytywnie ocenia wykonanie budżetów JST

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykonanie budżetu państwa za 2013 r. w części 82 – Subwencje ogólne dla jednostek samorządu terytorialnego.
Kontrola wykonania budżetu państwa w 2013 r. w części 82 - Subwencje ogólne dla jednostek samorządu terytorialnego, przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli obejmowała okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r. i została przeprowadzona pod względem legalności, celowości, rzetelności i gospodarności.

Pozytywna ocena wykonania przez Ministra Finansów części 82 budżetu państwa została uzasadniona rzetelnym zaplanowaniem oraz realizacją dochodów i wydatków budżetowych z zachowaniem zasad gospodarowania środkami publicznymi, określonych w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 885, z późn. zm.).

Czytaj też: NIK o kontroli działalności samorządów

W ocenie Najwyższej Izby Kontroli, Minister Finansów rzetelnie i zgodnie z przepisami: dokonał wyliczeń poszczególnych części subwencji ogólnej należnych jednostkom samorządu terytorialnego oraz wysokości wpłat do budżetu państwa, terminowo oraz w prawidłowych kwotach przekazał środki w ramach subwencji ogólnej do poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego, a także rozdysponował rezerwy subwencji ogólnej.

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła działania podejmowane przez dysponenta części 82 budżetu państwa w ramach nadzoru i kontroli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.