PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe punkty dystrybucji viaAUTO

  • AT    28 stycznia 2013 - 17:14
Nowe punkty dystrybucji viaAUTO

1 lutego sieć dystrybucji systemu viaTOLL dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. zostanie rozszerzona o pięć nowych Punktów Dystrybucji. Powstaną one przy autostradach A2 i A4, na stacjach benzynowych BP w Gliwicach, Wrocławiu, Ozorkowie i Łowiczu.
Punkty, które dotychczas obsługiwały wyłącznie kierowców samochodów ciężarowych, będą świadczyły usługi także dla kierowców pojazdów osobowych. Mają one na celu ułatwienie użytkownikom dołączenia do systemu viaTOLL, zakup urządzenia pokładowego viaAUTO, a także doładowanie konta.

Czytaj też: Więcej płatnych dróg w 2013 r.

Montaż viaAUTO w pojeździe uprawnia kierowców do korzystania ze specjalnego pasa, dzięki któremu mogą oni szybciej przejeżdżać przez place poboru opłat na wjeździe i zjeździe z autostrady A4 (odcinek Bielany Wrocławskie - Sośnica) oraz A2 (odcinek Konin - Stryków). Urządzenie pokładowe viaAUTO kosztuje 135 zł brutto. Inaczej niż viaBOX przeznaczony dla pojazdów oraz zespołów pojazdów ważących powyżej 3,5 ton, nie jest ono przypisane do konkretnego samochodu. Oznacza to, że w przypadku małych flot, wystarczy na przykład zakup jednego bądź dwóch urządzeń i instalacja w obecnie wykorzystywanym samochodzie.

Szczegółowe informacje o lokalizacji nowych punktów znajdują się w tabeli w dziale multimedia.

Pełna lista wszystkich Punktów Dystrybucji urządzenia viaAUTO dostępna jest natomiast tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.