PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe rozporządzenia w sprawie wyborów i referendum

  • TM    2 lutego 2011 - 14:06

9 lutego wejdą w życie trzy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczące zasad organizacji wyborów i referendów.
Rozporządzenia doprecyzowują zakres informacji podawanych przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) w sprawie składu obwodowej komisji wyborczej bądź obwodowej komisji do spraw referendum.

Zgodnie z nimi, informacja o składzie komisji obwodowej powinna zawierać jej numer, adres siedziby oraz imiona, nazwiska i miejsca zamieszkania (miejscowości) osób powołanych w jej skład. Rozporządzenia zmieniające zawierają też zaktualizowane wzory zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych bądź komisji do spraw referendum.

Rozporządzenia zostały opublikowane 25 stycznia 2011 r. w Dzienniku Urzędowym RP nr 17 i są to: rozporządzenie z dnia 7 grudnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej (poz. 85), z dnia 7 grudnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji do spraw referendum w referendum ogólnokrajowym oraz powoływania komisji (poz. 86) oraz z dnia 20 grudnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu i do Senatu (poz. 87).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Mieszko, 2011-02-03 13:19:06

    No tak ... wprowadzają same utrudnienia a inni dzielnie muszą się przedzierać przez gąszcz ciągle zmieniających się przepisów...
  • horror, 2011-02-03 10:04:35

    Partyjny minister wydaje rozporzadzenia w/s wyborow ??? To chyba musi byc co najmniej ustawa, podporzadkowana Konstytucji. Jak tak dalej pojdzie, to za rok bedziemy miec Scenariusz Egipski.