Nowe terminy składania ofert w Grudziądzu

  • GK/grudziadz.pl
  • 05-08-2011
  • drukuj
Przedłużono terminy składania ofert w przetargach na modernizację sieci tramwajowej i budowę III podetapu Trasy Średnicowej. Zmiany wprowadzono ze względu na liczne zapytania firm.
Nowe terminy składania ofert w Grudziądzu
W przypadku miejskiego torowiska ostateczny termin na składanie dokumentów przetargowych ustalono na 26 sierpnia br. Z kolei oferty na realizację zadania w ramach projektu Budowa Trasy Średnicowej Etap II w Grudziądzu – od ul. Droga Łąkowa do węzła „Grudziądz” autostrady A1 będą przyjmowane do 1 września br.

– Zmieniliśmy harmonogram przetargów ponieważ do Biura Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego wpłynęło wiele zapytań od potencjalnych wykonawców dotyczących specyfikacji. Jest to dla mnie zrozumiała sytuacja, inwestycje wymagają dużego zaangażowania technologicznego i kapitałowego, więc firmy chcą jak najlepiej przygotować się do udziału w przetargu – mówi prezydent Robert Malinowski.

Projekt „Modernizacji sieci tramwajowej w Grudziądzu” podzielono na 2 etapy. Pierwszy polegał na unowocześnieniu 6 wozów typu Konstal 805N za ponad 6 mln zł. Wykonawcą było konsorcjum: Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki S.A. i Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Drugi etap przewiduje m.in. budowę drugiego toru odstawczego dla pętli tramwajowej w Tarpnie i dwutoru na odcinku od ul. Legionów do ul. Solnej, wzdłuż ul. Chełmińskiej, od skrzyżowania przy ul. Południowej do ul. Kraszewskiego, poza tym tory tramwajowe na obszarze Starego Miasta zostaną tak przebudowane, by zmniejszyć hałas i drgania.

Zaplanowano także przebudowę torowiska wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli przystanki i perony, wiaty, a także pętlę końcową. Ważnym elementem tej inwestycji będzie modernizacja trakcji elektrycznej i wprowadzenie elektronicznego systemu informacji pasażerskiej oraz systemu „zielonej fali” dla transportu publicznego. Pętla tramwajowa w Tarpnie będzie pełnić funkcję węzła komunikacyjnego dla autobusów i tramwajów dla północnej części miasta.

Warto zaznaczyć, że przy okazji realizacji tej inwestycji zostanie także przebudowana nawierzchnia ulic i chodników, np. ul. Legionów, powstaną także ścieżki rowerowe. Na Al. 23 Stycznia stanie nowa dyspozytornia ruchu wraz z punktem obsługi pasażerów.

Natomiast w zakres III podetapu Trasy Średnicowej wchodzi budowa drogi łączącej węzeł „Grudziądz” na autostradzie A1 z drogą krajową nr 55 o przekroju drogowym jednojezdniowym, dwupasowym, o długości 2,727 km, skrzyżowania z drogą krajową nr 55, węzła drogowego Konstytucji 3 Maja zapewniającego wjazdy oraz zjazdy z drogi dojazdowej do autostrady A1 oraz drogi łączącej węzeł z ul. Magazynową w Grudziądzu.

Projektowany węzeł znajduje się na skrzyżowaniu planowanej drogi łączącej węzeł Grudziądz na autostradzie A1 z drogą krajową nr 55 i projektowanej ul. Konstytucji 3 Maja, ulica Konstytucji 3 Maja przebiega pod wiaduktem w ciągu drogi łączącej do skrzyżowania z ul. Magazynową.

W rejonie węzła ul. Konstytucji 3 Maja posiadać będzie przekrój uliczny dwujezdniowy z pasem dzielącym z rezerwą pod linię tramwajową dwutorową, natomiast od węzła do ul. Magazynowej przekrój jednojezdniowy.

Zaplanowano także przebudowę m.in. fragmentu drogi krajowej nr 55 na długości 426 m, urządzeń telekomunikacyjnych – kabli ziemnych i napowietrznych, urządzeń energetycznych, linii średniego i niskiego napięcia, urządzeń melioracyjnych i sieci.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU