PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe województwo? Rząd wraca do tematu województwa środkowopomorskiego

  • PAP/AT    16 kwietnia 2018 - 09:16
Nowe województwo? Rząd wraca do tematu województwa środkowopomorskiego
Nie odstąpiliśmy od tematu województwa środkowopomorskiego - powiedział Paweł Szefernaker (fot.twitter.com/szefernaker)

Niewykluczone jest referendum w sprawie utworzenia województwa środkowopomorskiego.
W niedzielę (15 kwietnia) wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker, któremu towarzyszyli m.in.: europoseł Czesław Hoc i radny sejmiku województwa Krzysztof Nieckarz, spotkał się w Malechowie (Zachodniopomorskie) z mieszkańcami.

"Myślę, że w najbliższym czasie będą dobre wiadomości dla Pomorza Środkowego w sprawie drogi S6" - powiedział Szefernaker. Jak dodał, będzie mógł je przekazać w ciągu dwóch, trzech miesięcy. Poinformował też, że z 500 mln zł dodatkowo przekazanych przez rząd na budowę dróg gminnych i powiatowych w tym roku 30 mln zł trafi do województwa zachodniopomorskiego. W kolejnych dwóch latach, zgodnie z programem rządu, na drogowe inwestycje w kraju ma zostać wydanych 5 mld zł.

"My ciągle nie odstąpiliśmy od tematu województwa środkowopomorskiego" - podkreślił też wiceszef MSWiA.

Czytaj też: Będą nowe województwa? MSWiA: Chodzi o warszawskie, częstochowskie i środkowopomorskie

W niedzielę w Trzciance prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z Radiem Koszalin powiedział, że "niewykluczone jest referendum w sprawie utworzenia województwa środkowopomorskiego".

"O tę sprawę niewątpliwie, po wyborach samorządowych, zapytamy społeczeństwo. Nie chcemy o tym decydować bez ludzi" - powiedział prezes PiS Radiu Koszalin. "Ja osobiście uważam to za uzasadnione. Tutaj rzeczywiście jest bardzo duża odległość między dwoma centrami - Szczecinem i Trójmiastem. Przydałoby się jakieś centrum decyzyjne w środku tego. To akceptuje wielu ludzi w Koszalinie, ale już w Słupsku, który byłby włączony w to województwo, jest znacznie gorzej" - ocenił w rozmowie z radiem Jarosław Kaczyński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jedno słowo, 2018-04-18 10:41:02

    Wybory...