PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe zasady parkowania na "kopertach". Karty stracą ważność

  • RadomNews.pl    19 czerwca 2015 - 10:05
Nowe zasady parkowania na "kopertach". Karty stracą ważność

Karty parkingowe uprawniające do parkowania na "kopertach" otrzymać mogą obecnie wyłącznie osoby ze znaczną niepełnosprawnością (fot. radomnews.pl)

Dotychczasowe karty parkingowe dla niepełnosprawnych, uprawniające do parkowania na tzw. kopertach, będą ważne tylko do końca czerwca. Od lipca wszystkie tracą ważność.
- Pragnę uczulić wszystkie osoby, którym przysługuje prawo do korzystania z takiej karty, a które tego uprawnienia w świetle nowych przepisów dotąd nie potwierdziły, na konieczność dostosowania się do zmian w tym zakresie – mówi wiceprezydent Anna Białkowska, odpowiedzialna we władzach miasta za resort zdrowia i polityki społecznej, zwracając uwagę na to, że kluczowe znaczenie ma orzeczenie lekarskie.

Nowe przepisy wprowadzone zostały zmianą ustawy Prawo o ruchu drogowym. Karty parkingowe uprawniające do parkowania na "kopertach" otrzymać mogą obecnie wyłącznie osoby ze znaczną niepełnosprawnością lub o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mające znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.

Nowe karty maksymalnie na pięć lat

Nowe karty są wydawane na okres ważności orzeczenia o niepełnosprawności, nie dłużej jednak niż na pięć lat. Dokument taki mogą otrzymać także placówki obsługujące osoby niepełnosprawne, ale w ich przypadku obowiązuje trzyletni okres ważności karty.

- Sprawy związane z kartami dla niepełnosprawnych prowadzone są przez Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności – wyjaśnia wiceprezydent Anna Białkowska dodając, że osoby zainteresowane tam właśnie otrzymają wszelkie szczegółowe informacje dotyczące procedury związanej z wyrobieniem karty.

Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności mieści się w domu pomocy społecznej przy ulicy Wyścigowej 16. Czynny jest w dni powszednie w godz. 7.30 – 15.30.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Wózkowicz, 2015-06-21 13:35:36

    Dopiero z pozycji wózka inwalidzkiego widać sens wprowadzenia nowej ustawy.
  • Aktywna Mobilność, 2015-06-19 15:22:11

    Po osiągnięciu wieku 65 lat osoby mające dotąd takie karty powinny mieć możliwość automatycznego przedłużania ich wartości. Warto oszczędzać czas komisji orzekających. Brak systemu zarządzania popytem na parkowanie skutkuje sytuacją, w której wszyscy kierowcy narzekają na brak miejsc do parkowania,... a wiele z nich jest zajmowanych bezproduktywnie przez wiele tygodni.  rozwiń